Knižní tip: Jamie McGuire – Krásná katastrofa

Jamie McGuire - Krásná katastrofa

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Maddox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…

On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.

Travis se objevil za rohem, měl na sobě boxerky a zíval. Pohlédl na svou návštěvu a pak ji poplácal po zadku. „Přišla mi společnost. Už bys měla jít.“

Když mi dva lidi nezávisle na sobě řeknou, že Krásná katastrofa je jejich srdcovka, tak to ve mně chtě nechtě vzbudí určitou zvědavost. Byla jsem natěšená a neodolala jsem. A rozhodně jsem nebyla zklamaná! Je to báječná knížka na konec prázdnin a začátek školního roku. Až ve mně vzbudila nostalgii, že už nepatřím ke studujícím a nemůžu si užívat báječného studentského života.

Jamie McGuire vykreslila svět, ve kterém nic není, jak se zdá být. Blonďatý andílek s dokonalou poker face zvládne najednou patnáct panáků. Potetovaný rváč v sobě ukrývá nenapravitelného romantika a v rouše pilné studentky a Abbyiny kamarádky se skrývá učiněná dračice. Charaktery postav se skvěle doplňují. Knížka je velice čtivá a mnohdy mě rozesmála. Příběh je skvěle vystavěný – jako bych četla dvě různé knihy. Ne úplně neobvyklý románek z vysoké a pak najednou (BAM!!!) jsem v naleštěných kasinech v Las Vegas a jde o kejhák.

„Já bych rád, abyste si to vy dva s Travisem už do prdele vyřešili! Jste sakra jako tornádo! Když jste šťastní, tak je to láska a mír a motýlci. Když jste nasraní, vezmete s sebou ke dnu celej zkurvenej svět!“

Travis Mad Dog Maddox je sekáč. A ukazuje, po čem všechny ženy ve skrytu duše touží. Očividně všechny toužíme napravovat potetovaného fešáka, který jezdí opilý na motorce, umí se rvát, ale taky nám dokáže zlomit srdce, když si to rozdá se dvěma ženskýma naráz. Abby a Travis mají skvělou chemii a řádky v knize jsou nabité elektřinou a jiskřením.

Zamilovala jsem se i do Travisových starších bratrů. Opravdu netuším, do kterého víc. Těšila jsem se, že další díly této série budou o nich. Musím přiznat, že jsem trošku zklamaná, že další knihy ze série Beautiful ukazují příběh z pohledu Travise a okamžiků, o kterých se v knize postavy pouze zmiňovaly.

Pokud bych měla knize něco vytknout, jednalo by se o množství hrubek. Nejvíc mě do očí praštilo slovo „matyka“. Au, bolí to ještě teď.

Krásná katastrofa je plná všeho, před čím rodiče své dcery varují – alkoholu, rvaček, motorek a nechráněného sexu. Najdete v ní i Las Vegas a diamanty. Holky, je to boží, pojďme si to přečíst všechny!

 

Jamie McGuire (1978) promovala na Northern Oklahoma College v oboru aplikovaná radiologie a žije se svými dvěma malými dcerkami v Oklahomě. Její webové stránky jsou www.jamiemcguire.com. Je teď spisovatelkou na plný úvazek, v současnosti pracuje na další knize ze série Prozřetelnost.

 


Název knihy:         KRÁSNÁ KATASTROFA
Jamie McGuire - Krásná katastrofaOriginální název:  Beautiful disaster
Autor:                      Jamie McGuire
Překlad:                  Jana Pacnerová

Nakladatelství:      Fortuna Libri
Rok vydání:           2016
Počet stran:           376

ISBN:                       978-80-7321-672-6
EAN:                        9788073216726

Vazba:                     Vázáno
Formát:                    140 x 210 mm

E-shop:                   kniha    – http://neoluxor.cz

                                  e-kniha – http://www.palmknihy.cz

Databáze knih:       www.DatabazeKnih.cz

 

Krásná katastrofa

 


Fortuna LibriFortuna Libri
– od roku 1992, kdy naše nakladatelství vzniklo, vydáváme populárně-naučnou literaturu se širokým tematickým záběrem, dětské knihy a praktické příručky věnované nejrozmanitějším zájmům a koníčkům – od nápaditých kuchařských knih přes knížky o cestování a poznávání světa až po kynologickou literaturu. Výrazným rysem naší knižní produkce je trvalá přítomnost historické tematiky v mnoha podobách a souvislostech. Soustřeďuje se kolem edice Kronik s její stálicí Kronikou lidstva. Nejen mladí, ale i starší čtenáři oceňují sérii minimonografií Vidět – Poznat – Vědět pro její vynalézavé spojování obrazové informace s textovou. Poutavé příběhy našich knih určených dětem v sobě skrývají nenásilné poučení, jiné knížky čerpají především ze světové pokladnice pohádek.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

 Autorčin blog 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Hana Láryšová

Slova jsou pro mě nádherným nástrojem, dveřmi do jiného světa. (osobní blog)