Pondělí, 2.10.2023
KnihyKultura

Knižní tip: KORUNA TŘÍ – Ztracené království (recenze)

Koruna tří: Ztracené královstvírecenze knihy
Graham Edwards – Koruna tří: Ztracené království

Druhý díl dobrodružné fantasy trilogie Koruna tří.

V prologu se setkáváme s menším návratem do minulosti, kde zjišťujeme, jaký trest Brutan připravil pro Kalju, matku trojčat. Ta se nevzdala a bojovala až do konce.

Galf s Ossiliusem zůstali uvězněni v Idilliamu, kvůli zničenému mostu. Celé město bylo plné nemrtvých a Brutus jich vytvářel stále víc. Nebylo kam úniku. Mohli si najít jen místo, ve kterém by se schovali, než je někdo zachrání a Ossilius o takovém věděl.

Kdo by řekl, že zemětřesní vytvoří vchod na místo, které mělo zůstat zapomenuto a jehož královna má prostředky, které k tomu používá?

Elodie má dar vidět duchy a jednoho dne zjistí, že se k tomu váže víc věcí. V bitvě u Idilliamu použila celou armádu duchů. Jenže ti si svojí pomstu už splnili a tak prosí Elodii o propuštění, aby mohly v klidu spočinout.
Fessan, velitel trojzubce, z toho není nadšený, protože by přišly o velkou sílu, která by jim pomohla k vítězství. Elodie udělá to co je správné, tak jako vždy i když je to někdy špatně pochopeno.

Tarlan se svými Thorrody prohledává Idilliam a hledá svého bratra, bohužel bez výsledku. Aspoň tedy zachraňuje lidi, kteří ještě nejsou nemrtví. Hledání ale netrvá dlouho. Čaroděj Melchior potřebuje jeho služby a jen Tarlanovi a Elodii řekne, proč musí odletět.

Melchior kdysi dávno přišel o svou moc a je jen jeden způsob, jak magii získat zpět. Když to neudělá, nebude jim užitečný a lidi by mohly ztratit naději.

Tarlan tedy zanechává svoji nalezenou sestru v bezpečí s Trojzubcem a vydává se na cestu, která mu otevře oči.
Elodii nezůstává v bezpečí dlouho, protože lord Vicerin chce zpět svou svěřenkyni a udělá pro to vše.

Kvalita knih většinou každým dílem klesá, ale u Koruny tří je tomu naopak. Čekejte více akce, těžkých rozhodnutí, více nových postav a hlavně poznáte víc ze světa, ve kterém se děj odehrává. Samozřejmě ani o nečekaná překvapení není nouze.

Stejně jako v prvním díle, se kapitoly střídají a co kapitola, to vyprávění jednoho z trojčat. Vždy v tom nejnapínavějším je kapitola utnuta a další se odehrává s jiným sourozencem. Tím autor udržuje čtenáře ve stálém napětí a nutí to číst stále dál a dál.

Pokud si myslíte, že vás autor už nedokáže překvapit, tak jste na omylu. Některé postavy, jež vypadaly, že v prvním díle skončí, se znovu objevují na světle a dokonce mají důležité úlohy. Pokaždé mě to hodně překvapilo, což mám u knih ráda. Samozřejmě, že největší překvapení je na konci a to takové, které vám nedá spát, a budete toužit po dalším dílu. A to opravdu hodně.

I když to vypadalo, že dějová linka s Galfem bude nudná, protože byl uvězněn v Idilliamu, autor to ozvláštnil novým královstvím, které skrývá mnohá tajemství a samozřejmě i nebezpečí, bez kterého by s to neobešlo.

Pokračování Koruny tří neztrácí tu čtivost, se kterou jste se setkali v prvním díle (recenze) a to ani barvitost děje.

Připravte se na pořádnou jízdu. A pokud vás první díl naťukl, nebo získal jako mě, rozhodně se vrhněte na druhý, který vás pohltí.

 


Název knihy:         KORUNA TŘÍ – Ztracené království
Koruna tří: Ztracené královstvíAutor:                      J. D. Rinehart (vl.jm. Graham Edwards)
Překlad:                  Romana Bičíková

Nakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2016
Počet stran:           383

ISBN:                       978-80-7491-809-4
EAN:                        9788074918094
E-shop:                   kniha – http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                 
                                  e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      www.DatabazeKnih.cz

   

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni” (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.