Neděle, 26.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Knižní tip: LASKONKY (recenze)

LASKONKY

recenze knihy
Barbara Nesvadbová – LASKONKY

Laskonky je kniha povídek a fejetonů ze života, většinou o milenkách, ale i podváděných ženách. Je to moje prvotina od Báry Nesvadbové a musím uznat, že mě tahle útlá knížka naprosto pohltila.

Jsou to mini příběhy, které se mohly stát, mohou stát, prostě nic nemožného. A u pár povídek jsem měla pocit, že se stali autorce osobně. Na knize je znát, že to psala žena, která se v životě vyzná a musela zažít mnoho, z čehož čerpala.

Kniha má dvacet šest kapitol, a každá má svůj příběh, svůj postřeh. Některé bych si dokonce dokázala představit rozvinutější, aby z toho byla samostatná kniha, protože mi bylo líto, že to bylo tak krátké, ale to jsou prostě povídky.

V Laskonkách najdete také ilustrace od umělce jménem Pasta Oner, které mě hodně zaujaly a donutily se po autorově díle více porozhlédnout, protože jsem o něm nikdy neslyšela, což je zřejmě hanba, protože například můj manžel ho zná, což jsem nečekala.

Je tu ještě jedna zajímavost a to je text, který je psaný v různých formách, například šikmo, do oblouku, do kříže a tak různě. To jsem ještě v žádné knize nezaznamenala a přidává jí to na originalitě.

Kniha se četla strašně lehoučce, takže ani jsem se nenadála a byl konec. Přesto mě čtení bavilo a dalo by se tam najít i dost poučení. Po přečtení Laskonek sem s autorkou neskončila, ale práv naopak, jsem zvědavá, jestli jsou i její knihy takhle dobré, nebo i lepší.

A co v knize můžete najít? Například povídku o mamince Ditě, která se zamilovala do muže, kterému trvalo dlouho, než řekl, co chce. Předtím žila trošku kočovný život, s ním se ale usadila. Bylo jí třicet devět let, jenže díky jedné poznámce, chtěla další dítě. Byla ale jediná, kdo ho chce.

Jiná povídka zase vypráví o ženě, která byla mnohokrát milenkou, dokud se nezamilovala. Jiná zase o manželce, jejíž muž jí podvádí, jak se s tím vyrovná? A jaké je být milenkou ve dvaceti a jaké ve čtyřiceti? Co když si žena, která celý život poslouchá svého muže, dupne a prosadí si svou? A proč, když přijde v životě chvíle, kdy máme šanci něco dokázat, se zapřeme? Například přijde muž, na kterého jsme vždy čekali a my děláme, že nejsme doma? Nebo přijde nabídka na práci která chodí jednou za život a my se vymluvíme?

V knize najdete i úvahy o lásce, mužích, ženách, vztazích a životě, které vás donutí zamyslet.

Knihu můžu doporučit všema deseti a ne jen ženám, ale i mužům, aby věděli, že to s nimi mnohdy nemáme lehký.

LASKONKY

 

LASKONKYNázev knihy:               LASKONKY
Autor:                            Bára Nesvatbová
Žánr:                             povídky, čtení pro ženy, česká próza

Nakladatelstvi:            MOTTO
Datum vydání:             7. 11. 2016
Doporučeno od:         +15 let

EAN:                             9788026707462
Počet stran:                 160
Formát:                         115 x 185 mm
                                       vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

E-shop:                        kniha – http://knihy.cpress.cz
ereading-logo
                                      e-kniha – www.eReading.cz

Ukázková kapitola:    http://knihy.cpress.cz

Databáze knih:           www.databazeknih.cz

 

 

MottoMotto je nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia tohoto nakladatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

  

eReading.czČerná kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prošlo přes deset tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading.cz věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.