Knižní tip: Muž bez psa

Muž bez psa

Kniha MUŽ BEZ PSA švédské legendy Håkana Nessera startuje novou detektivní sérii v hlavní roli s kriminálním inspektorem Gunnarem Barbarottim.

Legenda stvořila legendu. Světoznámý švédský spisovatel Håkan Nesser vytvořil dva brilantní detektivy. Prvního z nich detektiva Van Veeterena čeští čtenáři už znají (Žena s mateřským znaménkem, Čtvrtá oběť, Síť, Hlavolam), s druhým – inspektorem Gunnarem Barbarottim – mají příležitost seznámit se nyní. Knihou MUŽ BEZ PSA začíná série kriminálních příběhů s inspektorem v hlavní roli.

Exkluzivním vydavatelem knih Håkana Nessera u nás je nakladatelství MOBA.

Håkan Nesser je původním povoláním učitel. Psát knihy začal v roce 1988. Opakovaně vyhrál ocenění Nejlepší švédský román, získal Glass Key a spoustu nominací…Jeho knihy byly přeloženy do 9 jazyků a vyšly ve 25 zemích světa.

Inspektora Gunnara Barbarottiho představil světu v roce 2006 ve zmiňovaném románu MUŽ BEZ PSA (Människa utan hund, Human without Dog) a je jeho hlavním hrdinou až do dnešních dnů.

Barbarotti je švédský policejní inspector s italskými kořeny. Oproti Van Veeterenovi má mnohem pozitivnější povahu. Jeho příběhy se odehrávají ve Švédsku, i když město Kymlinge je fiktivní.

A jaký je první případ inspektora Gunnara Barbarottiho MUŽ BEZ PSA?

Prosinec v Kymlinge. Členové Hermanssonovy rodiny se scházejí, aby oslavili dohromady stopětileté výročí – otec Karl-Erik slaví 65 a nejstarší dcera Ebba 40 let. Nic se ale nedaří tak, jak to bylo naplánováno. V noci před „velkým dnem“ si Robert, černá ovce rodiny a nechvalně známá „celebrita“ z reality show „Zajatci z ostrova Koh Fuk“, vyjde na procházku a už se nikdy nevrátí. A příští noc zmizí beze stopy Ebbin syn Henrik. Jedná se o zvláštní případ, kterému má přijít na kloub italsky vyhlížející kriminální inspektor Gunnar Barbarotti. Může to být náhoda, že dva lidé ze stejné rodiny odejdou pouhý den po sobě z téhož místa? Nebo se to děje podle plánu? Existuje mezi událostmi nějaká souvislost?

Knihu MUŽ BEZ PSA do češtiny přeložila Helena Matochová.

 

Název knihy:    Muž bez psa
Autor:                 Håkan Nesser
Překlad:             Helena Matochová

MobaNakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   4346
Rok vydání:       2015
Počet stran:       488

ISBN:                  978-80-243-6448-3
EAN:                   9788024364483

Vazba:                Vázáno
Formát:               125 x 205

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz

 

Håkan Nesser (* 21. února 1950, Kumla, provincie Närke, Švédsko) je současný autor severské krimi prózy. Třikrát získal cenu za nejlepší švédskou detektivku a v roce 2000 se stal držitelem prestižního ocenění Glass Key. V současnosti žije Håkan Nesser s ženou a dětmi v Londýně a je úspěšným spisovatelem na volné noze.

 

Nakladatelství MOBAMOBA – Moravská Bastei MOBA, s.r.o.
Nakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).
Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz
.

 

 

V dubnu 2015 v nakladatelství MOBA vychází:

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.