Čtvrtek, 18.7.2024
KnihyKultura

Knižní tip: Pěšky mezi buddhisty a komunisty (recenze)

Pěšky mezi buddhisty a komunistyrecenze knihy
Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Když jsem viděla obálku druhé knihy Ladislava Zibury, stejně jako mnozí další jsem ohromeně zírala na to, co se ilustrátorům z Tomski&Polanski podařilo vykouzlit a čím déle se na ni díváte, tím víc si všímáte detailů – patrně má nevšímavost vedla k tomu, že jsem si neuvědomila, že Buddha na obálce má jisté čínské rysy, hlavně pak uniformu čínského vojína. Ten pak drží samotného Ladislava Ziburu. Co bych tak možná vytkla, je název knihy malým písmenem, ale to se jistě dá prominout.

Ilustrace tato firma vytvořila pro celou knihu a stejně jako na obálku, je radost se dívat i na ty vnitřní.

Co se stane, když se nešikovný mladý muž rozhodne vycestovat do Číny a Nepálu? Ale ne obyčejně, nýbrž pěšky, se vydá na pouť, kterou před ním snad žádný Čech ještě nepodnikl. Nebo ne v tomto století. Nebo o tom minimálně nenapsal tak zábavnou knihu.

Ladislav Zibura není v cestování pěšky žádným nováčkem, ušel už i cestu do Jeruzaléma, o níž také napsal knihu. S tím souvisí také to, že ani v knižním světě se s ním nesetkáváme poprvé. Jeho prvotina 40 dní pěšky do Jeruzaléma se dočkala nadšených ohlasů hlavně díky Láďovu humoru. Ten pak zaujme jakoukoliv věkovou kategorii.

Trochu jsem se obávala, že v knize bude hodně věcí, které autor publikoval na Facebooku, ale mohu říct – bála jsem se zbytečně. Ladislav je totiž jeden z těch lidí, kteří mají dar vymyslet dva různé texty zakládající se na pravdě. Občas jsem si však říkala, to se mu jistě nemohlo stát, že si něco jistě přibarvil, aby čtenáře pobavil… ale i kdyby, nesejde mi na tom, jestli se autorovi stalo všechno, co v knize jmenoval nebo si něco vymyslel.

Kniha každopádně splnila a plní svůj účel. Zlepší vám den, když se cítíte špatně a rozhodně vás neunaví, když přijdete z práce či ze školy. Díky kratším kapitolám toho tak víc přečtete. I když za sebe mi vadilo, že mě styl psaní nenutil číst dál a dál. Ne že bych se do čtení musela nutit, to vůbec, ale nezvládla jsem ji číst úplně plynule. Navíc v průběhu čtení dostanete chuť cestovat do míst, kam se Ladislav podíval.

Já se celou knihu rozhodně bavila a jsem toho názoru, že autor ve svém žánru rozhodně nemá konkurenci. Tak vtipného člověka, toho si prostě přejete potkat – a jak jsem slyšela, tak přednášky, které pořádá po různých českých městech, stojí rozhodně za to a je to zážitek pro každého účastníka.

Knihu doporučuji všem milovníkům cestování a kvalitního humoru. Protože smích prodlužuje život a bez něj to prostě nejde. 

 

Název knihy:              Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Autor:                           Ladislav Zibura
Žánr:                            osobní rozvoj, cestopisné monografie
Pěšky mezi buddhisty a komunisty
Nakladatelstvi:           Biz books
Datum vydání:            14. 11. 2016
Doporučeno od:         +15 let

EAN:                             9788026505426
Počet stran:                 296
Formát:                         145 x 205 mm
                                       vázaná s laminovaným potahem

E-shop:                         kniha – http://knihy.cpress.cz
                                      
                                       e-kniha – www.eReading.cz

Ukázková kapitola:     http://knihy.cpress.cz

Databáze knih:            www.DatabazeKnih.cz

 

Pěšky mezi buddhisty a komunisty 

 


Nakladatelství BizBooks
Nakladatelství BizBooks
přináší svým čtenářům knihy, které se zabývají aktuálními tématy, novými trendy v oblasti osobního a kariérního růstu, financí, byznysu a úspěchu v podnikání. Tyto knihy jsou zaměřeny především na studenty, manažery, top management společností a lidi s touhou po sebevzdělávání.

Knižní tituly tematicky pokrývají oblasti osobního rozvoje, obchodních a manažerských dovedností, prodeje a marketingu, financí a investování, personalistiky, účetnictví a daňové problematiky i obecné ekonomie.

Cílem nakladatelství je přinášet čtenářsky zajímavá témata v souladu s moderními trendy, zvyšovat konkurenceschopnost čtenářů na pracovním trhu a předávat kvalitní informace v oblasti investování peněz a úspěšného podnikání.

Nakladatelství BizBooks spolupracuje s předními českými odborníky, podnikateli a manažery a také s vysokými školami ekonomického zaměření. Naleznete u nás knihy Ivana Pilného, Miroslava Foreta či Davida Grubera. Portfolio knižních titulů je obohaceno o zahraniční bestsellery renomovaných autorů, jako Myšlenkové mapy Toniho Buzana či úspěšný titul Guerilla marketing.

 

eReading.czČerná kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prošlo přes deset tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading.cz věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading. 

Autorčin Blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.