Knižní tip: Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender

Podivuhodné a krásné soužení Avy LavenderPodivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je velkolepým debutem Leslye Waltonové, který vychází jako žhavá novinka nakladatelství CooBoo.

Fantastický příběh o dospívání jedné neobyčejné dívky zasluhuje pozornost pro zničujícím způsobem nádhernou osobnost Avy Lavender a tím, jak prožívá svou odlišnost. Autorka nabízí čtenářům neobyčejný příběh rodinné historie tří generací obdivuhodných žen, nadaných neobvyklými vlastnostmi, která vrcholí vyprávěním dcery a vnučky.

Světový bestseller s prvky magického realismu oceňují čtenáři i literární kritici po celém světě. Kniha byla zařazena mezi Amazon’s Big Books for Spring, na portálu The Guardian patří mezi nejpopulárnější knihy a připravuje se filmové zpracování.

Barvitě napsaný vícegenerační román, zabalený v jazyce mýtu, magického realismu a městské legendy je plný bolesti, vášně i soužení. Ava je téměř ve všech ohledech normální dívka, ale narodila se s kropenatými křídly. Ve snaze pochopit svou zvláštnost a zapadnout mezi své vrstevníky se vydává do světa naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat; naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Pro mnohé je ztělesněním mýtu, zosobněním nejslavnější z legend, oživlou pohádkou. Jiní ji považují za obludu a zrůdu.

Leslye Waltonovou inspirovaly k napsání románu úvahy o logice, nebo spíš nelogičnosti, lásky. O tom, jak se přimějeme do někoho zamilovat, milujeme ho, a pak tu lásku necháme za sebou. 

  

Název knihy:  Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender
Autor:             Leslye  Waltonové

Žánr: světová beletrie, mystery, romantika, love story, mystery, historická próza, fantasy, román, fantasy

EAN: 9788074476259
ISBN: 978-80-74-47625-9

Počet stran: 280 stran
Formát: 130×200 mm – vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 17. září 2014

E-shop: www.cooboo.cz

Ukázková kapitola: zde 

  

CooBooCooBoo je nakladatelství knih především pro teenagery, které vzniklo v roce 2009. Jeho název je zkratkou slov cool a books. CooBoo se proto nebojí vydávat knihy provokativní, kontroverzní, ale i tituly určené jen pro pobavení a odpočinek. Ročně vydá přes šedesát pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i z oblasti non-fiction. Nechybí mezi nimi ani komiksy, mezi nimiž se najde i celá řada kvalitních titulů od Pupíků přes Thorgala až po Leonarda a Malého upírka.

K nejúspěšnějším titulům nakladatelství patří například Deník malého poseroutky, zpěvník Tomáše Kluse Já, písničkář, hororová série Darrena Shana Demonata, romány Sarah Dessenové nebo příběhy z Monster High.

V roce 2011 začaly knihy se značkou CooBoo vycházet také na Slovensku, takže už teď si slovenští čtenáři mohou užít oblíbené série Tajný kruh nebo Oliver Nocturno v rodném jazyce, a další tituly na sebe nenechají dlouho čekat.

 

Albatros média

AlbatrosMedia, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až kroku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros média

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.