Knižní tip: Rozkazy z Berlína (recenze)

Rozkazy z BerlínaHitler měl v sobě sílu a jistotu, která Heydricha přitahovala jako magnet. Bylo tomu tak už od samého počátku, dokonce ještě v dobách, kdy stoupenců národního socialismu byla jen hrstka, scházeli se hluboko v noci v zakouřených pivnicích, osnovali spiknutí a snili o nemožném – Heydrich už tenkrát věděl, že Hitler je ten, kdo by to nemožné mohl uskutečnit.

Tato kniha vyšla na VKČ (Velký knižní čtvrtek) a musím říct, že to byla jedna z mála knih, která mě opravdu lákala. Nejen z důvodu autora, což je Tolkienův vnuk (ano, toho Tolkiena, díky kterému máme Středozem).

Hlavním důvodem, proč jsem začala číst, byl, že se jedná o thriller, který se odehrává v průběhu druhé světové války. A také, jsou tam reálné postavy, které mě, ač se to může zdát morbidní, přitahují. Jako například Hitler, Hendrich, Churchill… Jsou to jména, které každý z dějin zná a je velmi zajímavé vidět, jak si autor pohrál s dějem a zasazením těchto osobností do něj.

Žánrem je to tedy thriller, těch mám načteno hromadu, ale můžu říct, že Rozkazy z Berlína jsou úplně něco jiného než na co jsem zvyklá. Nejvíce díky tomu, že příběh je zasazen do reálného dění, do doby, která opravdu byla a figurují zde lidé, kteří tady opravdu žili. I když jsou jim vkládány do úst věty, které asi neřekli, přesto to pro mne bylo velmi reálné. Věřila jsem tomu. Autorovi se podařilo to, co je důležité. Ať mu věřím vše, co píše.

Když se podíváme trochu zevrubněji na knihu, tak začátek se musí trochu prolouskat. Je tam hodně politických machinací, které mi až tak nedocházely a nebyla jsem si jistá, jestli budu děj chápat. A pak bum, změna a už začalo přituhovat. Vražda, intriky, řešení, bomby, burácení… Nedalo se zastavit a četla jsem až do konce. Zážitek stál za to.

Doporučuji nejen milovníkům detektivek, ale také těm, kteří mají rádi příběhy zasazené do reálného prostředí k reálným lidem. Také si to můžou přečíst ti, kteří znají Tolkiena (autora Pána prstenů), aby se přesvědčili, že i jeho vnuk umí a ví jak psát, že to není chválen jen kvůli jména.

Celkově hodnotím: 85 % 

Název knihy:                     ROZKAZY Z BERLÍNA
Rozkazy z BerlínaAutor:                                  Simon TOLKIEN
Překladatel:                       Irena Steinerová

Žánr:                                   Krimi a thrillery
Rok vydání:                       2016 
Počet stran:                       352
Nakladatelství:                  Kniha Zlín

EAN:                                   9788074734564
ISBN:                                  978-80-7473-456-4

E-shop:                               kniha – http://www.KnihaZlin.cz
                                             
                                             e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:                 www.DatabazeKnih.cz

 

{source}[[div data-configid=“0/38347043″ style=“width: 600px; height: 456px;“ class=“issuuembed“]][[/div]][[script type=“text/javascript“ src=“//e.issuu.com/embed.js“ async=“true“]][[/script]]{/source}

 


KNIHA ZLÍNNakladatelství KNIHA ZLÍN
existuje od roku 2004 a v současné době vydává přibližně třicet pět titulů ročně. Pro české čtenáře pečlivě sestavujeme ediční plán, který mapuje aktuální dění na literární scéně, především světové. Cítíme se být nejen Čechy, ale také Evropany, a proto náš zájem soustřeďujeme ke knihám vycházejících z hodnot západní civilizace, jejích estetických kořenů i její pohnuté historie a které je současně podrobují kritické reflexi. Oslovují nás knihy, které zachycují rozmanité aspekty lidské existence, nahlížejí z různých perspektiv na mezilidské vztahy, zkoumají vztah člověka a společnosti a přinášejí individuální výpověď o dnešním světě. Nevydáváme jen současné romány a kratší prozaické žánry světové a české provenience, ale také knihy z oblasti literatury faktu a poezii. V současné době zaujímají v našem edičním plánu stále výraznější místo knihy o umění, především o umění současném, a roli umění v životě člověka i společnosti.

Považujeme za důležité, aby obsah knihy i myšlenky v ní vyjádřené byly v souladu s jazykovým i grafickým ztvárněním knihy. Již na počátku samotného výběru knih klademe důraz na originalitu a vytříbenost autorského stylu, a proto je pro nás klíčové, aby čtenářský zážitek zprostředkovávali špičkoví čeští překladatelé a naše knihy procházely rukama zkušených a odborně kompetentních redaktorů. Jedinečnost každé knihy a pečlivou jazykovou i redakční přípravu zdůrazňujeme originálním grafickým designem obálek. Za dobu své činnosti jsme se zařadili mezi výrazné hráče na českém knižním trhu a naše knihy si našly cestu nejen k předním recenzentům, ale také ke generačně rozmanitému okruhu čtenářů.

  


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)