Knižní tip: Steve Robinson – Hluboký hrob

Steve Robinson - Hluboký hrobZnáte ten napínavý a dechberoucí pocit, když se vážně nedočkavostí třesete, jak něco dopadne? Rozbuší se Vám srdce, sedět v klidu je v tu chvíli naprosto nemožné a ani nedýcháte? A pak BUM!!!! Výbuch plný očekávání. Ať je to k nevíře, tak přesně takový pocit, budete mít během četby Hlubokého hrobu. Možná si říkáte, jak je možné, aby nás obyčejný příběh genealoga Jeffersona Tayta dokázal takto napnout. Na to se ale musíme společně s ním vydat, na přání jeho klientky, do válečného Londýna v roce 1944.

Tehdy teprve 16letá Mena, celým jménem Philomena, Zažívá svoji první lásku i hořká zklamání, která s tímto obdobím souvisí. Jejím vyvoleným je americký voják Danny Danielson. Pohledný, vysoký a okouzlující bloňďák ji nenechal spát od jejich prvního setkání. Objevil se u nich jako blesk z čistého nebe se snoubencem její sestry Mary, Edwardem. Nemohla z něho pustit oči.

Tayta nečeká lehký úkol k vyšetřování. Jeho klientka Elisa před nedávnem dostala kufřík s pár dopisy a knihou Paní Bovaryová. Díky tomuto se dozvěděla, že byla v roce 1945 adoptována náhradními rodiči a do dnešního dne o tom neměla žádné potuchy. Kdo jsou její praví rodiče? Proč se ji vzdali bez toho, aniž by nechali alespoň dopis? Co se stalo?

Jedinou možností v tomto případě je cesta do Londýna, vyšťourat trochu té zapomenuté minulosti. Tayt objevuje díky získaným dopisům kontakt na několik stále přeživších příbuzných Meny. Od nich se dostává k zapovězeným dopisům mladičké dívky a amerického vojáka. Dopisy jsou plné lásky, něhy a oddanosti. Něco se ale přeci muselo stát? Z nějakého důvodu sešlo ze svatby Mary a Edwarda. Mena zmizela z domova a její nejlepší kamarádka o ní už nikdy v životě neslyšela.

Tento případ bohužel sebou přináší i spoustu nebezpečí. Jefferson Tayt se ocitá tváří tvář nebezpečnému zabijákovi, který se snaží tolik let staré tajemství o Meně udržet v tajnosti. Jak tohle může dopadnout?

Steve Robinson dokázal skloubit thriller, román a historii v jeden úžasný čtenářský zážitek. Hluboký hrob v mnohem předčil moje očekávání. Prolínání historie a současnosti patří k oblíbeným doplňkům mnoha autorů. Steve Robinson ale posunul tento fenomén zase o kousek dál. Tyto momenty se nejen prolínají, ale také na sebe přímo navazují. Vidíme tedy pohled zmateného Tayta, který si myslí, že příběh má vyřešený a další a kapitola nám ukazuje skutečný příběh, který se opravdu stal v roce 1944. Paráda. Za mě tedy 100% bez mrknutí oka.

 

Název knihy:              HLUBOKÝ HROB
Steve Robinson - Hluboký hrobAutor:                           Steve Robinson
Originální název:       To the grave
Překlad:                       Kateřina Niklová
Žánr:                             thrillery, detektivky

Nakladatelstvi:            MYSTERY PRESS
ISBN:                             978-80-88096-35-1
Počet stran:                  288 stran
Formát:                          vázaná s přebalem, 145×205 mm

E-shop:                         kniha – www.MysteryPress.cz

                                       e-kniha – www.PalmKnihy.cz

 

Mystery Press

 

 

Nakladatelství Mystery PressNakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi. 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.