Knižní tip: TAJEMSTVÍ PARFÉMU (recenze knihy)

Tajemství parfémurecenze knihy Tajemství parfému

Tento nádherný příběh začíná 1. srpna roku 1914 v Grasse a měl by to být pro Fleurette ten nejkrásnější den v životě, protože je to den její svatby.

Jenže není, protože si má vzít za muže Aimeryho, kterého od malička nenávidí. Otec jí v tom podporoval, kvůli staré rodinné křivdě, jenže ten je mrtvý a hlavou rodiny se stal její starší bratr Henry. Fleurette pochází z jedné z nejuznávanějších rodin ve městě a Aimery z té druhé, proto sňatek bude výhodný jak pro ně, tak pro město. Hlavně také proto, že každá z rodin vlastní výrobnu parfémů a sběrem rostlin na polích zaměstnávají celé město.

Její bratr dvojče Felix z toho také není nadšený, ale snaží se jí aspoň psychicky pomoct, aby neudělala nějakou hloupost.

Fleurette a Felix zdědily dar po otci, mají nos, který by jim mohl závidět leckterý parfumerista. Stačí kolem někoho projít, a hned poznají, co kdo dělal, jedl, nebo čím se navoněl. Stačí přičichnout k parfému a hned vědí, z čeho se skládá.

Jedno se ale Fleurette splní. V jejich svatební noc začnou zvonit zvony po celé zemi, což znamená jedno. Válku, do které musí nastoupit každý schopný muž. Aimery na nic nečeká a aby dal příklad svým mužům, jde se hned připravit a odjíždí do kasáren, takže nenaplní manželství. Ale i tak se Fleurette bojí, že jen co to půjde, vezme si Aimery volno a přijde dokončit to, co začal.

Po té Fleurette zjišťuje, že mezi svatebními dary má dopis od Aimeryho bratra, kterého nikdo nikdy neviděl a ani ho nikdo nezná. V dopisu stojí, že si nemá Aimeryho brát a že jí to vysvětlí hned, jakmile přijede.

Proč si nemá Aimeryho brát? Jaké tajemství skrývali jejich rodiny? Bude moct jako žena dělat to, po čem celý život toužila?

Tajemství parfému je nádherný román o životě ženy, která si má brát muže, kterého nenávidí, protože si to vyžaduje doba. Je doplněna o velké rodinné tajemství, které zamíchá životy a celý děj je vsazen do krásného prostředí plného květin a vůní.

Jelikož hned na první stránce je popsáno, jak Fleurette jede na svojí svatbu a vede rozhovor s Henrim, tak jsem byla okamžitě vtažena do děje. Kniha je napsána nenáročně, proto se moc dobře čte a utíká to rychle, pokud se tedy nebudete pozastavovat nad popisovanými vůněmi jako já, a díky tomu to hodně prožívat.

Mám ráda knihy, ve kterých je dokonale popsáno postavení žen. Fleurette měla dar, za který mi mnoho mužů vraždilo, jenže ho nemohla využít, právě proto, že byla žena. Když byl její otec na živu, mohla pomáhat, ale její nový manžel jí to zakázal, protože pro tak váženou ženu se to nesluší. A jako žena z významné rodiny, si nemohla vzít muže, kterého by milovala, takže si připadala jen jako kus zboží.

Příběhem poté pořádně zamíchal Aimeryho bratr, který žil s jejich matkou v Anglii. Když byla těhotná se Sebastienem, utekla pryč a malého Aimeryho nechala s násilnickým otcem, od kterého mnohé pochytil. Sebastien sebou přivezl tajemství jejich rodičů, které jim naprosto změní život.

Kniha je strašně čtivá a napínavá, protože budete chtít nejen znát rodinné tajemství, ale hlavně jak dopadne život Fleurette. Vůně, květiny, to vše je stránka knihy, která člověka jak přiučí, tak donutí zamyslet se nad tou krásou.
Je vidět, že autorka si opravdu dala práci s naučením všeho, co do příběhu dala. Na konci knihy je ještě pár fotek, které čtenáři ukážou, jak vypadají parfumerské varhany.

Knihu tedy vřele doporučuji a sama se ohlédnu po dalších knihách autorky.

 

Tajemství parfémuNázev knihy:      Tajemství parfému
Autor:                 Fiona McIntosh
Překlad:              Ivana Čejková

Žánr:                   Literatura světová, Romány, Pro ženy

Nakladatelství:    BARONET

Rok vydání:         2017
Počet stran:         416

ISBN:                  978-80-269-0540-0
EAN:                   9788026905400

Vazba:                Vázáno
Formát:               125 x 200 mm

E-shop:              kniha       https://Baronet.cz
                             e-kniha   www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Ukázka z knihy: zde


Nakladatelství Baronet a. s.Nakladatelství Baronet a. s.
již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

Knihy Baronetu byste měli dostat ve všech knihkupectvích a všechny tituly, jež jsou dosud na skladě, najdete na webových stránkách www.baronet.cz.
 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.