Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Knižní tip: Vlastimil Vondruška – Prokletí brněnských řeholníků

Vlastimil Vondruška - Prokletí brněnských řeholníkůJedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty – krádež v klášteře tamních minoritů. Oldřich z Chlumu navíc dostává od olomouckého biskupa rozsáhlé pravomoci a je tedy zřejmé, že jde o nesmírné vážnou záležitost. Toto podezření se záhy potvrdí. Ihned po jeho příchodu do Brna je brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům panoši Otovi a veliteli Divišovi, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře čtenářů:

Kniha mě držela v napětí od začátku až do konce.
– ivoiro

Jen málo autorů mě takhle chytí za srdce, ale Vlastimil Vondruška k nim patří. Určitě budu postupně jeho knihy zařazovat do své knihovny. Prozatím mi musí stačit to, co objevím v místní veřejné knihovně. Ale jeho knihy jsou ty, ke kterým se budu vždy ráda vracet.
– HankaS

Tento příběh z Moravy se mi moc líbil. Určitě i proto, že Brno, jeho okolí i Olomouc, jsou pro mě známé reálie. Škoda jen, že Oldřich z Chlumu se svými pomocníky neřeší více případů i na Moravě.
– Selinute

Velmi napínavá knížka a výborný způsob, jakým Oldřich Bruna ze Schauenburku přechytračil.
– gimli35

 


Název knihy:     Prokletí brněnských řeholníků
Vlastimil Vondruška - Prokletí brněnských řeholníkůAutor:                  Vlastimil Vondruška

Nakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   7208
Rok vydání:       2016
Počet stran:       332

ISBN:                  978-80-243-7165-8
EAN:                   9788024371658

Vazba:                Vázáno
Formát:               115 x 185 mm

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz
   

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

              Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.