Knižní tip: Výkupné pro krále (recenze)

Graham Masterton - Výkupné pro králerecenze knihy
Graham Masterton – Výkupné pro krále

Výkupné pro krále je čtvrtý díl ze série jménem Katie Maguireová.

Connor a Niamh si užívají svůj velký den. Svatba je velkolepá, vše jde podle plánu a zrovna se chystají zakrojit do dortu. Jenže nůž v něm o něco zavadí. Otec Niamh se snaží zjistit co to je a tak pomaličku začne dort rozebírat, dokud nenarazí na něco, co mu vyrazí dech. Je to spálená špička nosu.

Případ dostává na starost Katie Maguireová, která zjišťuje, že je v dortu zapečená něčí hlava. Pekař i jeho manželka, kteří měli dort na starost, jsou nezvěstní. Katie tou dobou netuší, že hlava v dortu je teprve začátek a že jí čeká opravdu náročný, velký a dost nebezpečný případ.

Ve městě se objevuje nový gang jménem Erinský velekrálové. Pojmenování vzniklo podle starých legend a podle všeho se gang těch legend hodně drží. Unáší malé obchodníky, aby za ně dostali výkupné, jenže ne vždy to rukojmí přežijí.

Nejsou to jen tak ledajaký gangsteři, Erinský velekrálové se neštítí ničeho a budou mít na svědomí opravdu hodně vražd. Katie to nemá vůbec lehké, obzvlášť když jí podkopává vrchní inspektor nohy kvůli tomu, že je žena a podle něj dost neschopná.

K tomu všemu se jí na prahu objevuje její nový soused, který je ženatý, ale má nemocnou ženu. Ke Katie začne cítit víc než jen sousedskou náklonnost. Katie je dlouho sama, se zraněným srdcem kvůli minulosti. Jenže dá se rozeznat co je to za člověka, i když se nám jeví jako naprostý andílek?

Dokáže Katie zjistit, kdo jsou Erinský velekrálové a zastavit je?

Musím uznat, že Výkupné pro krále je hodně kvalitní detektivka, až mě mrzí, že nemám přečtené předchozí díly. Pod nic neříkající obálkou, se skrývá na prosto úžasné čtivo.

Kniha si mě získala na samotném začátku tou svatbou, protože hlava zapečená v dortu je něco, co se v knihách moc neobjevuje, možná vůbec. A ještě je sepsáno tak, že máte pocit, že stojíte spolu se svatebčany a koukáte na to s otevřenou pusou.

Autorka vymyslela hodně nelítostný gang, takže vražd bude v knize opravdu hodně. Hlavně jsou vypsané tak do detailů, že z toho budete mít husí kůži.

Během čtení vás čeká plno akce, ve které půjde o život a velké wow vás čeká až na konci. I když můžete kousek před koncem tušit malou část pravdy.

Rozhodně je to napínavá kniha, ve které se stále něco děje, takže v ní nejsou žádná hluchá místa. A napětí se stupňuje tím, že Katie hází život do cesty samé překážky.

Samozřejmě mě nejvíc zaujala Katie, protože v knize bylo plno náznaků z její minulosti, která nebyla zrovna růžová. I teď se s ní život nemazlil, a to jen proto, že to je žena. K tomu všemu v knize zjišťuje, že se jí případ dotýká více, než by chtěla.

Mě osobně se kniha četla strašně dobře, protože je to nenáročné na čtení, ale zase náročné na děj, což je pro mě známkou kvality knihy. Hltala jsem slovo za slovem a vždy když měla Katie rozuzlení na dosah ruky, přihodilo se něco nového.

Za mě tedy perfektní kniha a rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi kvalitní detektivky, které je vtáhnou do propracovaného děje.

 


Název knihy:         Výkupné pro krále
Graham Masterton - Výkupné pro králeAutor:                      Graham Masterton
Překlad:                  Radka Klimičková

Nakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2017
Počet stran:           460

ISBN:                       978-80-7491-571-0
EAN:                        9788074915710

Vazba:                     Vázáná s přebalemE-shop:                   kniha – http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                  e-kniha – http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      www.DatabazeKnih.cz

  

{source}[[div data-configid=”0/44507377″ style=”width: 610px; height: 460px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]{/source}

 

 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni” (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.