Knižní tip: Země příběhů – Kouzelné přání (recenze)

Země příběhů - Kouzelné přánírecenze knihy
Země příběhů – Kouzelné přání

Alex a Conner jsou dvojčata. Zatímco Alex je ta chytrá, tak Conner celý dny ve škole jen prospí. Proto je Connerovi jednoho dne divné, když Alex přímo při vyučování usne.

Začne si víc všímat toho, co se s ní děje. U Alex v pokoji se dlouho do noci svítí a z jejího pokoje vycházejí divné zvuky. Jednou mu Alex už neuteče a tak zjišťuje, že to vše dělá pohádková kniha, kterou jim darovala babička.
Je to kniha pohádek, která je v jejich rodině mnoho let a vždy když se sešli, tak z ní babička, děda, nebo táta četli. Díky ní Alex chápe kouzlo a smysl pohádek.

Ještě ten den, kdy ji dostali, začala kniha z ničeho nic zářit. Když ji Alex otevřela, zjistila, že když do ní něco hodí, zmizí to. V dnešní době děti nevěří na kouzla, jenže jak si to jinak vysvětlit?

Connera jednou napadne, že by mohla Alex zkusit do knihy vstoupit, jenže při pokusu jí v tom zabránit, se oba náhle do knihy propadnou.

Ocitají se v lese, jenže je nějaký zvláštní. Barvy jsou jasnější, než normálně. Když slyší hluk, běží se schovat a to co vidí, je šokuje. Kolem projedou jezdci na koních, v dobovém oblečení a se znakem jablka. Ještě víc je ale šokuje, že se za nimi objeví mluvící žabák ve fraku.

Kam se to dvojčata propadli? A je nějaká cesta zpět domů?

Země příběhů je kniha, která vás přivede svým dějem do dětství, a prožijete v ní plno nádherných chvil. Hlavně zjistíte, že pohádky koncem neskončily, ale postavy žijí dál.

Mášenka je například hledaná, kvůli vloupání k medvědům, kteří ji málem roztrhali. Tři bratři jsou králové. Jeden osvobodil Šípkovou Růženku a teď vládnou království, jenže lidé jsou stále ospalí, takže bojují s krizí. Druhý zase osvobodil Sněhurku, která pořád čeká, že Zlé královně pookřeje kamenné srdce a dostane se jí mateřské lásky.
Červená Karkulka oplotila celou svou zem, aby se do ní nedostali vlci. Má sice své království, ale vládne mu její babička. A takových příběhů je v knize mnoho. Tolik pohádek, tolik pokračování.

Po celou knihu budete sledovat dobrodružství Alex a Connera, protože musí shánět předměty pro kouzelné přání, které je má dostat domu. Jenže nejsou samy, kdo kouzelné přání chce.

Na začátku knihy je mapa celé země a všech království, takže budete moct sledovat, kudy děti cestují.

Je to sice pohádka, ale moc příjemná a nic nebrání tomu, aby si ji přečetl i dospělý člověk. Kniha má své kouzlo, takže lehce vtáhne do děje a čte se opravdu lehoučce.

Líbilo se mi, jak to měl autor promyšlené a všechny pohádky spojil v jeden příběh a domyslel jim opravdu zajímavá pokračování.

Pro mladší ročníky bude kniha rozhodně napínavá, pro mě tedy byla také, ale když si představím, že ji čtu ve dvanácti, tak bych ji nedala z ruky a hltala slovo za slovem.

Konec měl pro mě wow efekt. Největší překvapení v celé knize se odehrálo na závěr, což mám v knihách moc ráda. Rozhodně jsem zvědavá na pokračování, které má brzo vyjít. Zajímá mě, jakou má autor fantazii a co vymyslí dále.

Země příběhů je něco nového, dokonalého a originálního. Až jsem chvílemi litovala, že jsem neměla klasickou knihu, která je doplněná pěknýma ilustracemi a má nádhernou obálku. Takže knihu vřele doporučuji.

 

Název knihy:               Země příběhů – Kouzelné přání
Země příběhů - Kouzelné přáníAutor:                            Chris Colfer
Překlad:                        Veronika Volhejnová
Žánr:                              Literatura světová, Pro děti a mládež,
                                        Pohádky

Nakladatelstvi:            FRAGMENT
Datum vydání:             12. 9. 2016
Doporučeno od:          +9 let

EAN:                             9788025328927
Počet stran:                 344
Formát:                         145 x 210 mm
                                       vázaná s lam. potahem a přebalem

E-shop:                         kniha – http://knihy.cpress.cz
ereading-logo
                                       e-kniha – www.eReading.cz

Ukázková kapitola:     http://knihy.cpress.cz

Databáze knih:            www.databazeknih.cz

    

FragmentNakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 a specializuje se na kvalitní českou i překladovou literaturu pro děti a mládež.
Od roku 2014 je členem skupiny Albatros Media a. s. Za dobu své existence vydalo více než 2650 publikací, mezi nimiž najdete leporela, zpěvníky, beletrii, učebnice i populárně-naučnou literaturu. Vydává bestselerové série Hunger Games, Letopisy Narnie, Upíří deníky i zpěvníky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

eReading.czČerná kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prošlo přes deset tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading.cz věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.  

Autorčin blog

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.