Koncert pro Terezku

kiesse_plakatPodpořte dobrou věc a přijďte na charitativní koncert afrických spirituálů. Skupina studentů chrudimského gymnázia Kiesse Nzamba se rozhodla pomoci Terezce Vargové, která je onkologicky nemocná. Koncert se koná v pátek 21. března 2014 od 18:00 hod. v sále Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi.

Tereza Vargová onkologicky onemocněla v roce 2010, podstoupila dvě složité operace mozku, radioterapii a dva typy chemoterapie. Léčba měla i vedlejší účinky, které způsobily vážné poškození centrální nervové soustavy. Nyní musí používat vozík, chybí jí jemná motorika, učí se mluvit, číst, psát, počítat…

Náklady na speciální léčbu jsou však velmi vysoké. Terezčina rodina shání peníze, kde se dá. Pojišťovna léčbu nehradí.

Studenti chrudimského gymnázia se koncertem rozhodli na léčbu přispět. Výtěžek půjde na pobyt v rehabilitačním centru Adeli na Slovensku. Jen základní náklady na samotnou terapii činí více než 140 000 Kč.

„Oslovila mě paní Holinková z Nasavrk – slyšela nás asi 2x někde zpívat a napadlo ji, že bychom pro Terezku mohli zorganizovat benefiční koncert. Zná její problém (zdravotní i finanční) velmi dobře, protože s Terezkou pravidelně rehabilituje. Taková prosba se prostě neodmítá,“ uvádí vedoucí Kiesse Nzamba profesorka Ilona Štorková. Na otázku, jestli by podpořili další podobnou akci, říká: „Jsem přesvědčená, ano.“ A proč bychom na koncert měli přijít? „Bude nejlepší! Skvělá hudba (zazní skoro celý náš repertoir); sbor posílený o nové členy; občerstvení, a především dobrý pocit z toho, že svou účastí a finančním příspěvkem přispějeme na dobrou věc,“ doplňuje Ilona Štorková.

Pokud nestihnete benefiční koncert, můžete přispět na Terezčino konto – číslo účtu 18 222 4610/0300 Terezčin variabilní symbol – 995117. Účet je veden u LUNY, nadačního fondu pro zdravotně postižené (IČO: 259 89 499), kontaktní osoba pí. Jurečková Lucie – tel. + 420 777 800 585.

Na vaši pomoc se těší studenti gymnázia – Kiesse Nzamba a Terezka.

KDY: pátek 21. března 2014, od 18:00 hod

KDE: sál Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.