Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Koncert Vypsané fixy v San Piegu se opravdu povedl

Vypsaná fixa

V pátek 5. prosince 2014 proběhl v Pardubicích v ABC klubu ve večerních hodinách koncert Vypsané fixy. Kapela na turné s názvem ,,Před náma hrajeme my“ oslavila své dvacáté narozeniny.

Už několik dní před koncertem začaly lístky z předprodeje mizet rychlostí blesku a ve čtvrtek už byly všechny pryč. Zbylo ještě 250 lístků k prodeji na místě, takže kdo si předem nestihl lístky sehnat, musel vyrazit do ABC klubu o hodinu dříve a vystát si frontu. I my, kteří jsme přijeli o hodinu a půl déle po otevření klubu, jsme si ještě frontu vyčekali.

Vypsaná fixa

Protože se čekalo, až se fronta odbaví (nejen u vstupu, ale také u šatny), začala předkapela o 15 minut později, než bylo původně v plánu. Jak už název napovídá, předkapelu Vypsané fixe nedělal nikdo jiný než opět Vypsaná fixa. Ta využila tohoto času navíc a zahrála své nejstarší songy. Zazněl Agresivní děda, Vlak nebo Robinson. Po krátké přestávce se opět chopily kytar a nejen, že hrály písně ze starších alb, ale nechyběla ani ukázka z nejnovějšího alba Krásný smutný den. V sále bylo po celou dobu sice hrozné horko, ale úžasná atmosféra, všichni skákali na své oblíbené songy a spousta jich po té dvouhodince měla vykřičené hlasy.

Vypsaná fixa

Jelikož Vypsaná fixa hrála doma v San Piegu, koncert byl ozvláštněn hosty jako Rodriguez a bývalý basák Dejmal.

V předsálí se prodávaly mimo CD i trička s nápisy I Love 1982, Vypsaná fixa, ve všech možných barvách. A nejen trička, zahlédla jsem i obleček pro miminko.

 

       

Koncert měl obrovský úspěch, fanoušci byli nadšení a všichni si to moc užili. Jak poslední písnička zazněla legendární a oblíbená 1982.

Více informací o ABC klubu najdete na www.abc-klub.cz.

Vypsaná fixa

 

foto: © 2014 Pavel Fiala

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.