Pátek, 22.9.2023
Sport

Košumberský pohár podruhé

kuzelkyV sobotu 13. září 2008 proběhne druhý ročník Košumberského poháru – turnaje v závěsném kuželníku družstev (soutěžní úprava ruských kuželek).

Tato akce je určena pro všechny zájemce – zkušené sportovce i širokou laickou veřejnost z řad hendikepovaných i nepostižených bez ohledu na věk či pohlaví. Přihlásit se může kdokoli, kdo sestaví 3 nebo 4 členné družstvo. Hlavními partnery turnaje jsou Pardubický kraj a MÚ Luže.

“Uvítáme všechny, kteří budou mít zájem vyzkoušet, zda dokáží udržet krok s osminásobnými mistry národní ligy z Košumberka a dalšími družstvy z celé republiky,” řekl Jaroslav Hantl z pořádající TJ Léčebna Košumberk. “Minulého ročníku se zúčastnilo 80 závodníků. Nejmladšímu účastníkovi bylo 11 a nejstaršímu 85 let. Dosažené výsledky nejsou pro nás tím nejdůležitějším. Chceme oslovit co nejvíce lidí a využít sportu pro setkávání a integraci,” zakončil Hantl.

Turnaj se uskuteční v areálu Hamzovy Léčebny v Luži za pavilonem C. Přihlášky jsou přijímány na telefonu 724 084 140, e-mailem TJ@hamzova-lecebna.cz nebo přímo na místě v den konání do 10 hodin. Soutěžit budou 3 až 4 členná smíšená družstva bez rozdílu pohlaví, věku či hendikepu. Do finálové části postoupí nejlepších 6 družstev. Pro vítěze jsou připraveny drobné ceny a putovní pohár.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.