Krajské kolo hry Plamen

Hasiči ZderazV sobotu 5. června 2010 se v Přelouči konalo krajské kolo hry Plamen. Sbory mladých dobrovolných hasičů se sem každoročně sjíždějí, aby si mohly porovnat své dosavadní výkony. A jako vždy si rozhodně nevedly špatně.

Podstatou soutěže je zvládnout několik fyzicky náročných úkolů, rozložených do různých disciplín. Tou první je běh 4x 100m. Jde v podstatě o klasickou štafetu, kdy zvítězí tým s nejkratším časovým limitem.

Potom je to běh jednotlivců na 100 metrů. Úkolem je dorazit na dané místo v co nejkratší čas přes nesnadné překážky, a navíc přitom správně rozmotat hasičskou hadici.

Další je požární úkol (tzv. královská disciplína). Soutěžící se musí co nejlépe trefit proudem vody stříkající z hadice na cíl. A to není zrovna jednoduché!

A nakonec ještě požární testy, které jsou každým rokem individuální, a mají prověřit soutěžící, jak si umí poradit s neočekávanou situací.

Účastníci jsou rozděleni do dvou základních družstev, a sice na dorostence a dorostenky. Vítězové těchto skupin se pak ještě utkají v celorepublikovém kole, které se bude konat 10. a 11. července 2010 v Litomyšli.

V krajském kole se umístili na prvním místě Zbožnov za dorostence a Čeperta za dorostenky. Dále se potom za dorostence umístili Sádek a Zderaz, za dorostenky Kamenec a Pomezí.

Určitě se přijďte podívat na jejich výkony!

  

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.