Krásami Železných hor

Krásami Železných horChrudim, Trhová Kamenice – Ve středu 8. května 2013 se koná další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem“, které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus. Sraz pro účastníky je v 9 hodin u vlakového nádraží v Chrudimi nebo v 9:45 v Trhové Kamenice. Svačinu a vlastní kolo s sebou.

“Trasa povede z Trhové Kamenice směrem na Petrkov, kde se zastavíme v přírodní památce Úpolíny u Kamenice. Dále budeme pokračovat přes rozsáhlé lesy s ledními rybníčky do Vranova. Odtud do Podlíšťat do Louček, kde se zastavíme u rybníka Hluboký, který je navrhován jako evropsky významná lokalita do soustavy Natura 2000. Dále budeme pokračovat přes Vížky do Lukavice, kde se zastavíme u mohutného památného dubu a připomene historii svého času největší chemické továrny v Rakousku – Uhersku. Dále zamíříme do Slatiňan a kolem Kochánovických rybníků do Chrudimi,” říká průvodkyně tohoto cyklovýletu Naděžda Gutzerová z Občanského sdružení Altus.

Při cestě zpět bude dost čas na prohlídku nově zrekonstruované Švýcárny u Slatiňan,“ dodává Gutzerová.

o.s. AltusNa cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a v případě nepříznivého počasí se bude konat v náhradním termínu.

Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.