Čtvrtek, 20.6.2024
HudbaKultura

Křížek se vrací s Kreysonem, zamíří na Benátskou! s Impulsem

V obnoveném Kreysonu hraje Mike Terrana s Rolandem Gropowem Úspěšný český zpěvák devadesátých let Láďa Křížek se vrací se svým nejúspěšnějším projektem Kreyson. Obnovená kapela, která začne vystupovat pod názvem Kreyson MMXVII., upoutá hvězdným mezinárodním složením v čele s bubeníkem Mikem Terranou (Rage, TarjaTurunen) a kytaristou Rolandem Grapowem (Masterplan, ex-Helloween). Jeden z jejich tří exkluzivních premiérových koncertů se koná na 25. ročníku festivalu Benátská! s Impulsem. Ten je letos naplánovaný od 27. do 30. července 2017 v Liberci.

Kreyson se podle jejich manažera Josefa Kořenka představí pouze na třech festivalech v České republice. Kromě Terrany a Grapowa sestavu doplní Michal Kůs z Eagleheart a George Rain z Citronu. Kreyson MMXVII podle něj naváže na nejúspěšnější éru alb Anděl na útěku a Křižáci. „Benátská noc je v České republice jedna z největších hudebních událostí a jsem velmi potěšen, že zde můžu představit Kreyson v nové sestavě a v nové síle,“ říká Láďa Křížek. „Fanoušci se mohou těšit na písně doslova Best of Kreyson – zazní Čarovná noc, Fade out, Anděl na útěku a také jedno velké překvapení,“ doplňuje.

Benátská letos opět nabízí na dvou velkých scénách to nejlepší z české hudební scény.  „Celý den se navíc návštěvníci budou mít šanci potkat se svými oblíbenými moderátory a být třeba součástí živého vysílání, účastnit se autogramiád a večer u nás zakončit československou diskotékou Ivo Apfela. Už několik měsíců intenzivně pracujeme na tom, abychom pro naše posluchače připravili skvělý hudební program. Ambiciózním projektem, jakými bezesporu Benátská! s Impulsem je, se chceme odvděčit našim posluchačům za přízeň a stálost, kterou nám dennodenně prokazují,“ říká ředitel Rádia Impuls Jiří Hrabák. 

 

 

Po úspěchu z loňska nabídne Benátská! s Impulsem opět kyvadlovou dopravu z Prahy. Cesta zabere pouhých 45 minut, během kterých autobusy zavezou festivalové fanoušky z nádraží Praha – Černý most přímo k areálu festivalu. „Lidé si loni chválili, že díky kyvadlovce mohou na festival přijet i ti, kteří nechtějí trávit noc ve stanu nebo abstinovat a dopravovat se vlastním autem,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

Potvrzené kapely Benátské! s Impulsem:

Michal Hrůza, Jelen, Doctor P.P., Alice a Dan Bárta, Jasná Páka s Davidem Kollerem, Lenny, Wabi Daňěk, Čechomor, Horkýže Slíže, No Name, Vašo Patejdl, Peter Nagy, Wohnout, Five O´clock, Tea, E!E, Debbi, David Stypka, UDG, Ivan Mládek, Lokomotiva, O5, Radeček a mnoho dalších.

ladakrizek.com | benatska.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.