Sobota, 3.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Zatraceně kyselé bonbony

Nakladatelství Golden Dog vydalo v oblíbené edici Zrnka temnoty, jejíž zástupce na Chrudimce pravidelně představujeme, novelku Kealana Patricka Burkeho s názvem Kyselé bonbony, a to ve skvělém překladu Martina Štefka. Jedná se už o sedmý svazeček Zrnek

Kyselé bonbony - recenzePhil Pendleton se na začátku příběhu stává svědkem nepříjemné scény v prodejně cukrovinek, kdy uštvaná matka evidentně nezvládá svého uječeného syna. Phil sám děti mít nikdy nechtěl a pevně doufá, že o tom jednou přesvědčí i svou přítelkyni. A tahle epizoda je pro něj dalším důkazem, že je to správné rozhodnutí.

Nicméně nakonec si ze slušnosti vezme od chlapce jeden kyselý bonbon … a tím se rozjede běh šílených událostí. Záhy je ona matka mrtvá a Phil se stává otcem toho podivného kluka, který vlastně vůbec není obyčejným dítětem. Celý Philův život se obrátí naruby. A brzy skončí.

Na čtyřiadevadesáti stranách si čtenáři rozhodně užijí pozoruhodnou směs bizarra a lovecraftovsky laděného mysteriózního hororu. Napínavou, děsivou, ale také vtipnou, plnou ironie a černého humoru. Nechybí ani výrazná pointa, byť zdaleka není prozrazeno vše. Démoničtí Stařešinové s hlavou připomínající jelení lebku s parožím, jejichž podoba zdobí obálku knihy, zůstanou i poté zahaleni oparem mystického tajemství. 

Knihu rozhodně doporučuji všem příznivcům temné fantastiky.

 

Název knihy Kyselé bonbony
AutorKealan Patrick Burke
ŽánrLiteratura světová, Horory
  
Nakladatelství Golden Dog
Rok vydání2022
Počet stran96
ISBN978-80-88067-67-2
  
Nákup knihy www.goldendog.cz

 

Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog se zaměřuje na horor, thriller, detektivku a další žánrovou literaturu. Jedním z cílů je podpořit české hororové autory a vydávat je pod jednotnou značkou a spojit je tak v soběstačnou a fungující skupinu.

www.goldendog.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Petr Boček

Archivář, horrorista a humorista.