Středa, 27.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Kytarové kurzy pro dospělé

Kytarové kurzy pro dospělé


Kytarové kurzy pro dospělé
jsou určeny všem, kteří chtějí s hraním na kytaru začít anebo se v něm zdokonalit.

Vznikly z popudu těch, kterým už (a mnohdy po dlouhých letech) přestalo stačit těch jejich pět akordů a jeden rytmus, ale na školu už jsou „moc velcí“. 

 

 

Michalu Plachtovi, organizátorovi a jednomu z lektorů kytarových kurzů, jsme položili pár otázek.  

Co tě přivedlo na myšlenku pořádání kytarových kurzů pro dospělé?

Za svoji více než dvacetiletou praxi muzikanta a učitele kytary jsem se setkal se spoustou kytaristů, kteří by se rádi ve svém hraní zdokonalili, ale na systematickou výuku v ZUŠ nemají čas a bohužel už ani věk. A co si budeme povídat, sám se člověk těžko donutí. Kurzů a seminářů pro profesionály je dost, ale já jsem se chtěl zaměřit právě na amatéry.

 

Pro koho jsou tedy kurzy určeny a kdo má o ně největší zájem?

To je různé. Od paní učitelek z mateřských škol, které chtějí lépe doprovázet děti, přes trampíky, co už je nebaví střídat jen tři akordy, až po nadšence, kteří si chtějí třeba jen pro sebe zahrát písničku, co znají z rádia.

  

Je kurz vhodný pro začátečníky nebo už se předpokládá alespoň nějaká úroveň zvládnutí kytary?

Maximální počet účastníků, kteří jsou přijímáni do kurzu je 25. Díky tomu si můžeme dovolit téměř individuální přístup, a proto je možné začít s námi i úplně od začátku.

 

A co tedy nabízíte těm, kteří už na kytaru hrají?

Často slýchám, že někdo nehraje tu a tu písničku, protože je tam „blbej rytmus a těžký akordy“ nebo že by si chtěl nějakou písničku zahrát a neví jak na to, a že ho to štve. Po absolvování našeho kurzu by už nikdo takovým strachem trpět neměl. Všechno je jen otázkou srozumitelného vysvětlení a samozřejmě cvičení.

 

Michal Plachta

 

A co noty? Potřebuji je umět?

To určitě ne. I když zájem o kurz je i ze strany rodičů či prarodičů dětí, které chodí na kytaru do ZUŠ, a kterým by oni rádi pomohli třeba jen kontrolou při cvičení. Tuhle snahu jako učitelé samozřejmě velmi vítáme, podporujeme a v náplni našich kurzů na ni pamatujeme.

 

Co se tedy na kurzech bude hrát za muziku?

Já osobně mám nejradši muzikanty, co zahrají „všechno“. Prostě, jak se říká, od Bacha po Vlacha. Rozhodně ale nenutíme třeba milovníka country proniknout do tajemství jazzových akordů nebo rockera do doprovodu lidových písní. Součástí kurzu bude i možnost vyzkoušet si hraní s kapelou a jako bonus chystáme vystoupení některého z našich předních kytaristů.

 

A není v dnešní době jednodušší naučit se hrát třeba podle videí na YouTube?

Víš co, to je stejné, jako bys chtěl postavit dům podle návodu z videa na internetu. Některé dovednosti se prostě takhle jednoduše přenést nedají.

 

Michale, přejeme vám co nejvíce pilných a spokojených kytaristů!

Děkuji!

Kytarové kurzy pro dospělé

 

Více informací o Kytarových kurzech pro dospělé na www.kytarove-kurzy.cz či www.facebook.com/kytarovekurzy.

 

Kytarové kurzy pro dospělé

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.