KYX Orchestra pozval Piráty a Corvus quartet

KYX Orchestra pozval Piráty a Corvus quartetV listopadu loňského roku byl KYX Orchestrou uspořádán 1. Trojkoncert v chrudimském Spolkovém domě. Letošní rok proto nebude výjimkou, neboť dne 9. prosince 2011 se  od 19 hodin fanouškům chrudimské hudební scény otevřenou dveře Spolkového domu v Chrudimi již podruhé!

Pravda, KYXáci letos mají zpoždění, které bylo způsobeno dotáčením jejich prvního cédéčka v měsíci listopadu, avšak přichystali pro Vás opravdu pěkné hudební sousto.

Na úvod koncertu zazní struny pardubického Corvus quartetu, který bude hrát skladby z dob klasické hudby až po současnou modernu. Poté jej vystřídá na pódiu domácí KYX, který zahraje některé staré, ale i nové songy z právě nahraného CD. A koho, že si to KYX Orchestra nechal na konec? Závěr koncertu patří opravdové hvězdě – PIRATE SWING band, někdy zkráceně nazývaný jako Piráti, Vám přiveze show, kterou se nedávno prezentoval na oslavách narozenin Freddie Mercuryho a skupiny Queen ve švýcarském Montreux. Band v čele s frontmanem Jiřím Ševčíkem Vám zahraje hity nejen od Queen, ale též některé cover verze od jiných velikánů světové hudby. Můžete se těšit na písně ve swingových úpravách od Bon Jovi, Michaela Jacksona, Madonny a jiných.

Už tak jistě parádní hudební atmosféru ještě doplní taneční vystoupení breakdancové partičky LB Crew & Floor Troopers, kteří doprovodí na pár skladeb KYX a poté předvedou několik tanečních triků na svou hudbu.

Celý večer je v prostorách Spolkového domu zajištěno občerstvení.
Vstupné dobrovolné.

KYX Orchestra a jeho hosté se na Vás těší.

KYX Orchestra pozval Piráty a Corvus quartet

Corvus Quartet

Corvus Quaret vznikl v roce 2004 ze členů Komorní filharmonie Pardubice jako snaha rozšířit  svou hudební působnost o nové a nezvyklé žánry, dosud pro složení klasického smyčcového kvarteta málo užívané.

Proto v repertoáru najdete skladby napříč spektrem hudebních dějin od Bacha, Mozarta, Dvořáka až k The Beatles, Pink Floyd či Dream Theater. Zde je třeba zmínit, že úpravy skladeb pro Corvus Quartet jsou z pera Petra Vrány.

Corvus Quartet pravidelně pořádá letní a předvánoční koncerty na pardubickém zámku, vystupuje v koncertních cyklech Komorní filharmonie Pardubice a při nejrůznějších společenských událostech, jako jsou např. prezentace a výročí firem, oslavy nebo různorodá společenská setkání.

Obsazení:  Libor Ježek, Petr Klas, Petr Vrána a David Matoušek

Web: www.corvusquartet.cz

Corvus Quartet

 

PIRATE SWING band

Tento hudební projekt vznikl jako vlastní kapela Jiřího Ševčíka. Zahrnuje 14 respektovaných sólistů mnoha žánrů. Repertoár PIRATE SWING bandu tvoří nejen klasický swing, ale především vlastní swingové verze hitů jiných hudebních žánrů (Michael Jackson, Madonna, Police, Queen, Bon Jovi, Oasis, atd.), což těleso činí výjimečným. Nikdo jiný se této „disciplíně“ u nás ani v Evropě totiž nevěnuje.

Velmi důležitou složkou každého koncertu či vystoupení je humor, hudba by totiž měla především bavit. PIRATE SWING band na sebe poprvé strhl pozornost veřejnosti a médií zhruba před rokem a půl, kdy uspořádal „pirátský“ koncert na střeše, jenž se objevil na titulních stranách novin, a TV Nova o něm informovala dokonce v hlavních zprávách. Tento koncert byl pro „Piráty“ nesmírně důležitý, neboť nahrávku z koncertu shlédl na internetu Peter Freestone, bývalý osobní tajemník Freddie Mercuryho, kterého kapela velmi nadchla. Po dalším koncertě na půdě Univerzity Pardubice Freestone neváhal pozvat PIRATE SWING band do švýcarského Montreux na oslavy k/ke příležitosti narozenin Freddie Mercuryho a oslav 40 let existence kapely Queen. Toto pozvání mělo pro band velkou váhu, neboť byli vybráni z několika kapel z celého světa, ale zároveň znamenalo obrovskou zodpovědnost. Nastává ještě větší mediální kolotoč, o bandu kolem Jiřího Ševčíka zase ve velkém píší noviny, točí televizní stanice a dokonce se kapela i s jeho sólistou dostává do většího podvědomí Českého Slavíka.

Konec roku 2010 je doprovázen řadou koncertů, „Piráti“ hrajou na několika plesech, vydávají první nosič kapely – promo EP k chystanému albu, ale hlavně se věnují přípravám na Montreux. Ve stejném duchu se pokračuje i v roce 2011. Zájem o toto unikátní hudební těleso znamená účast na několika jazzových festivalech a na festivalu Prague Pride, kde band vystupuje spolu s dalšími hvězdami české hudební scény. Účastí v pořadech „Ano šéfe“ na TV Prima a talk-show na ČRo a TV Metropol pokračuje mediální zájem o „Piráty“. Ale hlavní akce se teprve chystá, nastává září 2011 a s ním vytoužený koncert v Montreux. PIRATE SWING band se stává hlavní hvězdou oslav. Rok intenzivní práce je zúročen! Ve Švýcarsku „Piráti“ hrají pro bouřící tisíce diváků a odměny se jím dostává i v podobě pochval od samotné skupiny Quenn. Koncert znamená otevření dveří do hudební Evropy, neboť band je hned po koncertu zván pořadateli do Velké Británie, Německa a Holandska. Po návratu do ČR nastává ještě mediální hon na band a Jiřího Ševčíka. O úspěchu koncertu jsme se mohli dozvědět z vysílání TV Nova, ba dokonce samotná CNN točí dokument o „Pirátech“. Mediální program pokračuje účastí v pořadech na ČT24 (talk-show „Před půlnocí“), ČT (pořad Dobré ráno) a v pořadech dalších medií. Pochvalné ohlasy na vydařený „švýcarský“ koncert dodávají vyjádření Kasmiry Cooke, sestra Freddie Mercuryho, a samotné ikony české hudební scény, Karla Gotta. Vydařený rok 2011 je korunován dobrým umístěním Jiřího a bandu v anketě Český Slavík, pořádáním série vánočních koncertů a dotáčením prvního CD.

Obsazení: Jiří Ševčík (zpěv), Radek Škeřík (klávesy, kapelník), Martin Gregor (kytara), Michal Voldán (baskytara), Petr Mori (bicí), Milan Boháč (saxofon), Tomáš Antonín Mucha (flétna, saxofon), Ivan Klečka (tenor saxofon), Pavel Kopecký (saxofon), Radek Círman (trumpeta), Robert Hruška (trumpeta), Libor Konečný (trumpeta), Roman Fišer (trombon), Kurt Neubauer (trombon)

Web: www.jirisevcik.com/band

Pirate Swing

KYX Orchestra

KYX Orchestra je band, který vznikl v roce 2004 ve snaze rozšířit chrudimskou hudební scénu o nové hudební žánry. Iniciátory jeho založení byli tehdy převážně bývalí žáci ZUŠ Chrudim. Postupným rozšiřováním a obměňováním hráčů se vykrystalizovalo dnešní 25členné hudební těleso, které hraje převážně funky, jazzové, jazz-rockové, swingové, latinskoamerické skladby, přičemž v posledních letech se band odvážně a vcelku úspěšně snaží i o poznání zákoutí electro hudby.

Všechny songy KYX Orchestra jsou psány v moderních aranžích pro big bandové obsazení, což samo o sobě vyplývá ze zmíněného počtu hráčů v bandu. KYX kromě instrumentalistů disponuje třemi zpěvačkami: Kristýnou, která zpívá skladby všech hudebních žánrů, do nichž vkládá prvky herectví a svého rockového ducha; Míšou, která naopak má ráda pomalejší šansonové skladby, kde uplatňuje svůj silný a barevný altový hlas; a poslední z trojice je Hanka, která ráda se svým hlasem experimentuje v žánrech „špinavého“ jazzu, rapu a právě výše zmiňované electro muziky, čímž odlišuje KYX Orchestru od ostatních big bandů. KYX se vždy snaží o interpretaci své hudby jako show, která bude energická, celistvá a zábavná, zkrátka pro diváka zajímavá nejen uchem, ale i okem.

KYX Orchestra se již od počátku svého vzniku snaží rozšiřovat hudební kulturu na Chrudimsku. Úzce spolupracuje se ZUŠ Chrudim, Big bandem Chrudim a Chrudimskou komorní filharmonií. Každoročně pořádá koncerty v domovské Chrudimi, účastní se různých kulturních akcí v kraji (swingové večery, majálesy, swingové festivaly, oslavy měst, dožínky, plesy a jiné) a též se snaží své pole působnosti rozšiřovat dále za hranice kraje, jako úspěch můžeme zmínit účast na 41. Slánských jazzových dnech, či na Mezinárodním jazzovém festivalu v Litvínově, kde se KYXu dokonce podařilo nahrávat na festivalové CD, kde jsou skladby nejlepších festivalových big bandů z celé České republiky.

Za velký úspěch můžeme také považovat projekt Jazzové mše od Jaromíra Hniličky, kterou band interpretoval se samotným autorem a se sbory na několika koncertech v kraji. V roce 2011 byl KYX Orchestra poctěn účastí na Dnech R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem, kde zaznamenal velmi pozitivní ohlas z řad fanoušků. KYX jezdí koncertovat pravidelně také do zahraničí (Holandsko, Německo). Veškerá práce a interpretace KYXu probíhá pod vedením dirigenta Romana Fišera.    

Obsazení: Roman Fišer (kapelník), Zdeněk Tománek (tenor saxofon), Lukáš Šára (tenor saxofon), Jiří Löwy (alt saxofon), Jan Kopáček (alt saxofon), Mojmír Šedý (baryton saxofon), Richard Šanda, Jan Šedý, František Jelínek, Jan Löwy (všichni trombon), Pavel Filípek, Zdeněk Tomiška, Miroslav Hřeben, František Chmelík, Jaroslav Draštík, Tomáš Novotný (všichni trumpeta), Daniel Mareček (piano), Dušan Zita (kytara), Jiří Valdman, Štěpán Kincl (oba baskytara), Vojtěch Kudrnáč, Leoš Tatíček (oba bicí), Kristýna Kudrnáčová, Hanka Venclová, Michaela Šupíková (všechny zpěv)

Web: www.kyx.cz

Facebook:  https://www.facebook.com/pages/KYX-Orchestra/118901803680

KYX Orchestra

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.