Lazar – všechno teprve začíná…

recenze audioknihy Lazar

Životní styl je dnes uspěchaný. Volného času je čím dál méně. Dříve jsem hodně četl. Miloval jsem to. Abych o vyprávění příběhů nepřišel, objevil jsem audioknihy a užívám si „mluvené slovo“.

Poslední knihu, Lazara od Larse Keplera, mi přečetl Pavel Rímský, člen hereckého souboru Divadla na Vinohradech a vynikající dablér (propůjčil hlas Sylvestru Stallonemu).

Kniha Lazar je již sedmý díl detektivní série, kterou pod pseudonymem  Lars Kepler napsali manželé Ahndorilovi, autoři několika světových bestsellerů. Předchozích šest dílů neznám, nečetl jsem je a ani neposlouchal. A přeci to u poslechu LAZARA vůbec nevadilo.

Od první věty jste vtaženi do příběhu, který trvá téměř dvacet hodin a vy byste nejraději nejedli, nepracovali, nespali… jen byste poslouchali a s napětím čekali, jak to dopadne.

A Pavel Rímský vypráví svým výrazným, hlubokým a temným  hlasem velmi pomalu příběh, u kterého se fakt bojíte…

LazarLAZAR

Oslo. Byt. Nahá mrtvola muže – kanibala  a mrazák plný lidských ostatků z vykradených hrobů a mezi nimi je lebka zesnulé manželky švédského policisty Joony Linna.

Německo. Karavan. A mrtvý deviant se stopami mučení na zádech, který má v telefonu číslo na švédského policistu…

Co se děje? Proč? Náhoda? Kdo za vším stojí?

Jurek Walter? Ten, kterého zastřelila Joonova krásná kolegině Saga Bauerová a jehož tělo se nikdy nenašlo? Ten,  který má být dávno mrtvý? Ten, který slíbil, že vás připraví o všechno, co máte rádi, o všechny, které milujete a to tak surově a nelidsky, že si to ani neumíte představit?

 To přeci není možné! Nebo ano!?

Tahle knížka vám zježí chlupy na těle a budete se bát někoho milovat, někomu z hrdinů fandit… protože zlo nemá slitování s nikým…

Dokážou ho švédští policisté zastavit? A pokud ano, za jakou cenu?

Tak to se nedozvíte, když si tuhle geniální detektivku zpracovanou vydavatelstvím  OneHotBook neposlechnete.

 

Autor:

Lars Kepler

Pseudonym, za nímž se skrývá autorské manželské duo Alexandra Coelho Ahndorilová (* 1966) a Alexander Ahndoril (* 1967). Oba mají rádi thrillery a rozhodli se vytvořit sérii kriminálních příběhů, které by nebyly spojovány s jejich dosavadní tvorbou. Jejich první společný román Hypnotizér (Host, 2010) se stal mezinárodním bestsellerem, filmového zpracování se ujal známý režisér Lasse Hallström. Druhým dílem byla neméně úspěšná kniha Paganiniho smlouva (Host, 2011), třetím Svědkyně ohně (Host, 2012), čtvrtým Písečný muž (Host, 2012), pátým titulem řady je Stalker (Host, 2015) a šestým Lovec králíků (Host 2017).


 
Účinkující:

Pavel RímskýPavel Rímský (* 1949)

Po studiích na JAMU získal angažmá v divadle v Hradci Králové, později vystupoval v divadle Dílna 24, které bylo trnem v oku tehdejšímu režimu. Účinkoval v mnoha oblastních i pražských divadlech, například v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, Městských divadlech pražských, Realistickém divadle (dnešní Švandovo divadlo) i v Divadle v Dlouhé. Od roku 1997 je členem souboru Divadla na Vinohradech. Filmoví diváci jej znají z rolí ve filmech Colette, Zemský ráj to napohled, Hanele či Učitel tance ale i z televizních filmů a seriálů jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo Ulice. Díky svému charakteristickému hlasu se uplatnil také v dabingu (např. major Sidney Theodore Freedman v seriálu M*A*S*H).

 

 

 

 

Název audioknihy Lazar
AutorLars Kepler
InterpretiPavel Rímský
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka19 hodin 44 minut
EAN8594169482200
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

Lazar

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

Lazar

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.