Lednová PEVNOST brojí proti templářům

PEVNOSTNa Vánoce se všichni chceme zahřát. Pohodou, našimi blízkými nebo pochopitelně vánoční stravou, o které by klasik Hermiona Grangerová jistě řekla, že je těžká (ale dobrá, zatraceně). No, ale zahřát se můžeme i dobrodružstvím, třeba parkourovým videoherním fenoménem Assassins´s Creed! O tom jsme si připravili celé téma – hry, film, knihy, komiksy… Jen stručnými výpisky umlátíte průměrného templáře, to garantujeme. Ale máme toho pro vás pochopitelně víc!

Halda reportáží, nový Matracman, plno novinek a recenzí na filmy, knihy, videohry, deskovky i komiksy… a povídání o brutální (a zároveň brutálně geniální) komiksové sérii Skalpy. Ohlédnutí za jednou z nejlepších českých sci-fi sérií všech dob – za Myceliem od Vilmy Kadlečkové, s níž přinášíme i rozhovor. Ke slovu se ale pochopitelně dostanou i nové projekty, třeba skvělá akční jízda napříč časem Romana Bureše – v pokračování jeho Propasti času se proti sobě staví roboti z budoucnosti, římské legie, generál Laudon i jedna Češka z našich dní. A fascinující pohled na apokalypsu si připravil rodinný klan legendárních španělských kreslířů Royů, jejichž Kodex Apokalypsy je prostě pastva pro oči a strhující čtení.

No, ale abychom se vrátili k tomu zahřívání… to se musí přece někdy vyvážit! A tak vám představíme Strach – zdaleka nejlepší horor, jaký byl kdy ve střední Evropě napsaný. Že přeháníme? Ne. Když někdo v redakci zlobí, zavřeme ho do sklepa a skrz klíčovou dírku mu čteme úryvky. Protože to je fakt síla a navíc mrazivá, ze zimního Ružomberoku. Asi za to přijdeme do pekla, ale co už, stejně tam budeme i za to, že jsme ateistu Verbala poslali na Anděla Páně dvojku

Tak si to holt aspoň trochu vyžehlíme vzděláváním. Trocha povídání o babylónském podsvětí, o konspiracích kolem viru HIV a hlavně plno informací o tom, jak se mordovalo a smilnilo za Rudolfa II. Aby to nebyla jen teorie, přihazujeme i představovačku cyklu Stein a Barbarič o duu vyšetřovatelů ve službách Rudolfova bratra Matyáše. Zapomněli jsme na něco o Vánocích? Nezapomněli, máme pro vás i tipy na dárky pro geeky!

Tak se všichni hoďte do klidu, nová Pevnost je tu pro vás!

 

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.