Středa, 1.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Legendární klávesový mág Jean Michel Jarre opět v České republice

Jean Michel JarreSvětoznámý francouzský hudebník Jean Michel Jarre, pionýr elektronické hudby, navštíví opět Českou republiku, aby oslnil své příznivce dalším ze svých velkolepých koncertů. Tentokrát budeme mít možnost shlédnout jeho vystoupení 12. listopadu 2011 v Brně v hale Rondo.

Jean Michel Jarre se narodil v Lyonu ve Francii a již od raného dětství byla jeho láskou hudba. “Hudba je odrazem duše. Je to jako ticho snů, spojení mezi fantazií a realitou. Hudba je zvukový záznam života,” uvedl Jarre během své poslední návštěvy České republiky.

Zlom v Jarreho kariéře nastal v roce 1976, kdy se dostal na vrchol hitparád po celém světě s průlomovým albem Oxygene, které znamenalo nejvýznamnější počin pro elektronickou hudbu v její historii.  Díky tomuto albu dosáhl celosvětového uznání, což mělo za následek i rekordní úspěch v prodeji desek, který se vyšplhal na 12 miliónů hudebních nosičů.

Jean Michel Jarre, foto: Jaromír Zajíček FotoZajda.czJean Michel Jarre, fenomenální impresionista rockové elektroniky proslulý gigantickými koncerty a velkolepou audiovizuální show, navštíví po Praze, Liberci a Ostravě také druhé největší město České republiky – Brno. Diváci se mohou těšit na fascinující zvukovou koláž nejrůznějších stylů elektronické hudby. Jean Michel Jarre opět zahraje i na svou slavnou laserovou harfu. Celý koncert doplní impozantní video projekce a halu ozáří smršť světelných a laserových efektů.

Kdy: 12. listopadu 2011
Kde: Brno – Hala Rondo
Pořadatel: JVS GROUP
Vstupenky v ceně od 690 Kč do 1390 Kč v předprodeji od 14. dubna v sítích Ticketart, Ticketportal a Ticketpro.

 

 

      

Fotogalerie z koncertu J.M.Jarreho v Liberci v květnu 2010 – http://fotozajda.cz/koncerty/jarre/galerie.html.

Více na http://www.jvsgroup.cz/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.