Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Legendární skupina Omega již tento týden vystoupí v Praze a ve Zlíně

Legendární skupina OmegaMaďarská skupina Omega, která spolu s Locomotiv GT, patřila v 70. letech k nejvýraznějším představitelům progresivního rocku, rozezní již tento čtvrtek pražský Kongresový sál a o den později sportovní halu Euronics ve Zlíně.

Návštěvníci se opět mohou těšit na Omegu v doprovodu symfonického koncertu, ale tenkrát její program nabídne kromě alba Rhapsody také ukázky z desek Symphony a Oratorium. Představení uvede nejznámější skladby kapely v nových aranžích, které nikterak neubírají písním na rockové živelnosti, ale naopak v doprovodu působivé vizuální show jim dodávají nový rozměr.

Omega Rhapsody Band, kterou tvoří László Benkő, János Kóbor, Ferenc Debreczeni, Zsolt Gömöry, Tamás Szekeres a Katy Zee, bude opět doprovázena Symfonickým orchestrem Martina Luthera z University Halle-Wittenberg a uvede jednoho speciálního hosta, kterého odtajní až na koncertě

OMEGA

Skupinu Omega založil v roce 1962 klávesista László Benkő a kytarista a zpěvák János Kóbor. Po několika personálním změnách se sestava ustálila v roce 1971 v obsazení János Kóbor, György Molnár, Lászlo Benkő, Tamás Mihály a Ferenc Debreceni, ve kterém působila přes 30 let. Za svoji kariéru vydala Omega včetně koncertních nahrávek na tři desítky desek. Spolupráci se symfonickým orchestrem na albu Rhapsody, které vyšlo v roce 2010, zahájila kapela u příležitostí 50.výročí jejího vzniku. Úspěch alba a následně i stejnojmenného turné daly vzniknout poračování Rhapsody v podobě desek Symphony a Oratorium.

Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v cíti Ticketportal.
Více na www.ticketportal.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.