Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Legendární Smokie slaví 40 let na scéně!

smokieSkupina Smokie oslaví v roce 2015 krásných 40 let na scéně a v pátek 20. února 2015 zavítá do Sonocentra v Brně a od 19 hodin se uskuteční jejich koncert. Hned druhý den v sobotu 21. února 2015 se přesunou do pražské Lucerny kde bude probíhat vystoupení od 20 hodin.

Program koncertu rozšíří skupina KEKS a jako předkapela zahraje skupina, která vyhraje soutěž pořádající agenturou Brnokoncert.

Ceny vstupného se pohybují od 790 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

Písničky Don’t Play Your Rock ‘n’ Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol jsou dodnes hity, jejichž melodie mají v uších generace posluchačů a které dosud nevymizely z playlistů rozhlasových stanic. O popularitě svědčí i fakt, že některé z hitů se v Česku dočkaly dokonce svých coververzí (jmenujme např. Alenka v říši divů od Karla Zicha, Mýdlový princ od Václava Neckáře či Prohrát není žádná hanba od Argemy). V pátek 20. 2. 2015 v moderním brněnském sále Sono Centrum Music Club a v sobotu 21. února 2015 je ve Velkém sále pražské Lucerny fanouškům naservírují britské glamrockové legendy Smokie a pozor! V roce 2015 kapela oslaví 50 let od svého založení a 40 let na scéně! Vstupenky v ceně od 790 Kč jsou v prodeji exkluzivně v síti Ticketpro. Více informací na www.brnokoncert.cz.

smokie-brno

Počátky kapely se datují do roku 1965, kdy na gymnáziu v anglickém městě Bradford vznikla skupina v čele se zpěvákem Chisem Normanem. Kapela několikrát změnila svůj název – Yen, Essence, Elizabethans, Smokey, až v polovině 70. let zvoli název Smokie, pod kterým vystupují dodnes.

Smokie v prvních letech své existence vystupovali pouze v malých klubech v okolí svého bydliště. Brzy však jejich popularita začala stoupat, vydali několik singlů, absolvovali různá televizní vystoupení i menší turné. V roce 1975 si mladých muzikantů všimnul vlivný producent Nicky Chin a ujal se jich. Smokie vydali své debutové album a následně ovládli světové hitparády! První singl nového alba „If you think you know how to love me” se brzy stal hitem, následovalo s obrovským úspěchem „Don’t play your rock ‘n’ roll to me” a Smokie se rychle zařadili ke světové hudební elitě a takovým hvězdám 70. let, jako jsou Pink Floyd nebo Rolling Stones!

smokie-praha

Za svou existenci glam rockoví Smokie vydali přes dvě desítky studiových alb, nechybějí samozřejmě ani kolekce největších hitů a živá alba. Od roku 1996 skupinu tvoří: Mike Craft – hlavní zpěvák, kytara; Mick McConnell – hlavní kytara, zpěvák; Terry Uttley – basová kytara, zpěvák; Steve Pinnell – bubny; Martin Bullard – klávesové nástroje.

 

hostem bude kapela KeksZačátek programu, jehož hlavními hvězdami budou Smokie, je v Brně plánován od 19 hodin, v Praze pak od 20 hodin. Program slavnostního koncertu rozšíří speciální host KEKS. Kapela KEKS působí na naší rockové scéně již přes 30 let. Koncertuje v sálech a v hudebních klubech po celé ČR s vlastními skladbami, rockovými vypalovačkami i ploužáky. Dále kapela vystupuje na významných festivalech, jako je Votvírák, Sázavafest, Benátská noc a další.

 

 

Kromě Smokie a Keks na koncertech zahraje také předkapela, která vzejde se soutěže vyhlášené na stránkách pořádající agentury Brnokoncert. Uzávěrka pro zasílání CD do soutěže je 31.1.2015. Info na www.brnokoncert.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.