Legendy země Euthie – epická fantasy desková hra na hrdiny

Legendy země Euthie je strategická kompetitivní hra na hrdiny odehrávající se ve středověkém fantasy světě.

Země Euthie je ohrožena silou mocných draků, kteří nejen s pomocí elementálů ničí jednu vesnici po druhé a sami se pokouší zničit poslední naději, kostel sv. Michaela. Staňte se jedním ze 4 hrdinů – kněžkou světla Áel, nezastavitelným válečníkem Dralem, zákeřnou a divokou bojovnicí Keleiou nebo ohnivým mágem Maeldurem – ochraňte zbylé osady, kostel a zabijte všechny tři draky. Jako hrdina máte své jedinečné vlastnosti a různé taktiky. Prozkoumáváte Euthii a bojujete s nebezpečnými monstry, která vám ovládají protihráči a snaží se vás pomocí karet schopností monster zabít. Z vyhraných bitev získáváte odměnu a kořist a v určitých lokacích na mapě můžete natěžit suroviny. Za natěžené suroviny a získané jmění si v obchodních místech nakupujete vybavení a učíte se nové schopnosti. Zvítězí ten, který zvolí nejlepší strategii a bude mít na konci hry nejvíce bodů reputace.

 

Legendy země Euthie – Fantasy desková hra

 

Legendy země Euthie – Fantasy desková hra

ČÍM JE HRA VÝJIMEČNÁ?

Variabilní herní plán
Při hře stavíte pokaždé jinou mapu. Objevování mapy funguje podobně jako „mlha“ v počítačových hrách – jakmile se přiblížíte na okraj, objeví se další dílky.
 
Obsazování území
Dobyté území vám přináší nejen možnost těžit na třech těžebních místech různé suroviny, ale i získávat od ostatních hrdinů mýtné za jeho využití.
 
Hrdina vs. monstrum
Ve svém tahu hrajete za hrdinu. Mimo svůj tah naopak škodíte ostatním hrdinům tím, že se je snažíte zabít ovládáním monstra v boji. K tomu vám pomáhají karty schopností monster, ze kterých skládáte v průběhu hry různá „komba“.
 
Vybavení a sety
Z vybavení ve hře je možné skládat různé typy setů a tím využívat magické efekty amuletů. Nákup lehkého vybavení umožňuje nosit vetší množství ostatních předmětů. Na druhou stranu těžké vybavení přidává více bodů zdraví.
 
Milníky
V průběhu hry je několik záchytných bodů – událostí, které fungují jako „auto-ukládání“ v počítačových hrách. Pokud v jedné partii úspěšně zdoláte danou událost, můžete v další partii začít od tohoto bodu.
 
Hra pro šampióny
Možnost náročnější hry bez milníků. Hrdinové začínají s odlišným nastavením oproti základní hře – počáteční hodnota zdraví, počet žetonů Gaaru, zamčená políčka na desce hrdiny, počáteční vybavení atd. V průběhu hry navíc plníte úkoly a obsazujete obchodní místa tím, že zde utratíte určitý obnos. Na konci hry pak svedete závěrečný boj s drakem Brasathem.

 

Legendy země Euthie – Fantasy desková hra

 

PŘÍBĚH EUTHIE

„Po staletích nekončících válek o moc se postupně v zemích Euthie probouzela temná magie Faer. Jeden z nejvyšších mágů, mocný Rasgaroth, této temnotě podlehl. Kdekoliv se objevil, vysával energii ze všeho živého kolem. Jeho moc tím jen nezadržitelně rostla a hrozilo, že celou Euthii pohltí zlo. Mágové z řádu Vis se proto tajně spojili, aby se pokusili zkázu odvrátit. Po letech strávených studiem zakázaných starých spisů a knih se podařilo najít způsob, jak probudit mocné draky, ovládnout je, a s jejich pomocí porazit Rasgarotha a jeho přisluhovače. Úsilí mágů bylo úspěšné, draci Rasgarotha roztrhali na kusy a z pevnosti Arakius zbyl jen popel. Války skončily. Někteří mágové ale prahli po větší moci a pokusili se mocné draky zneužít k vlastnímu prospěchu. Jejich magie však nebyla zdaleka tak silná, aby dokázali udržet draky pod svou kontrolou věčně. Draci se postupně vymanili z vlivu svých pánů a rozsápali každého, kdo je kdy ovládal. Řád Vis byl zničen. Dračí pomsta právě začala…“

 

Legendy země Euthie – Fantasy desková hra

 

http://legendsofeuthia.com  |  www.facebook.com/legendsofeuthia

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz