Neděle, 3.12.2023
HudbaKultura

LENNY KRAVITZ představí v Praze své nové album Strut

19. prosince 2014 – O2 Aréna PrahaLENNY KRAVITZ v listopadu představí v Praze své nové album Strut

LENNY KRAVITZ vydal 23. června první singl „The Chamber“ z jeho velmi očekávaného desátého studiového alba „Strut“. V návaznosti na tuto skutečnost ohlásil také první etapu svého světového turné. V pražské O2 areně se tak na něj můžeme těšit 19. prosince 2014 od 20 hodin.

LENNY KRAVITZ je považován za jednoho z prominentních rockových hudebníků naší doby, překročil žánry i styly a během 20 let trvající hudební kariéry se stal tím, kdo si libuje ve vlivech soulu, funku a rocku 60. a 70. let. Kravitz je známý jako talentovaný skladatel, producent a multi-instrumentalista a jeho talent stále rezonuje prostřednictvím deseti studiových alb v jeho nadčasovém katalogu. Získal čtyři po sobě jdoucí ceny GRAMMY a zároveň je držitelem rekordu pro nejčastěji oceňovaného umělce v kategorii „Nejlepší mužský rockový hlasový výkon“.

Mezi Kravitzovy poslední nahrávky patří mimo jiné i luxusní edice debutového alba „Let Love Rule“, vydaná k jeho 20. výročí, nebo kritikou velmi dobře přijatý titul „Black and White America“. Poté, co prodal více než 38 milionů alb po celém světě, mu hudební úspěch umožnil mnoho příležitostí ke splnění svých tvůrčích vizí nezávisle na nahrávacím průmyslu. Umělec se objevil v kritikou kladně přijatém filmu „Precious“, v obou dílech kasovního trháku „Hunger Games“ nebo ve snímku „Komorník“, který režíroval Lee Daniels. Kromě jeho hudby a filmové práce v roce 2003 Kravitz založil kreativní firmu Kravitz design Inc, která poskytuje obchodní a rezidenční služby designu, vývoji produktů a značek.

Kravitzovo desáté studiové album „Strut“ vyšlo 23. září 2014 pod značkou Roxie Records / Kobalt Label Services. Album je skutečnou rock & rollovou nahrávkou, která je tvrdá po rytmické stránce a zkoumá touhu ve všech jejích formách, od nejvíce fyzické po nejvíce idealizovanou. Album obsahuje 12 skladeb (seznam níže), mezi nimi i “New York City,” “I Never Want to Let You Down” a “She’s a Beast“. V těchto skladbách otvírá Kravitz své srdce způsobem, který je mu vlastní.

Více na http://www.o2arena.cz/lenny-kravitz-sb210/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.