Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Letecký den 2014 v Chrudimi prostřednictvím fotografií

Beech C 90, foto: Radovan Tůma

Už se vám v životě stalo, že pro vyjádření některých okamžiků se vám nepodařilo nalézt vhodná slova? Nebo jste se třeba ocitli v situaci, kdy bylo lepší nechat za sebe mluvit činy a kouzlo dané chvíle? Jistě ano. Z tohoto důvodu vám náš portál ve spolupráci s Aeroklubem Chrudim nabízí ohlédnutí za leteckým dnem konaným 31. srpna 2014 na chrudimském letišti, kdy v nás všech postupně doznívala atmosféra letní rozjařené nálady, smíšená s očekáváním blížícího se babího léta a podzimu.

 

 

Připravit velkolepou podívanou s bohatýmAero Ae - 145, foto: Radovan Tůma programem pro široký okruh lidí od nejmenších po ty nejzkušenější stálo všechny angažované spoustu sil, času a jistě i nervů (Nemluvě o obrovské úlevě, která nastoupila na konci dne, kdy již bylo jasné, že se vše povedlo.). A protože do přípravy a organizace leteckého dne nasadili letci, fanoušci letectví a všichni, co jim pomáhali, své srdce, tato investice se jim mnohonásobně vrátila prostřednictvím zaznamenaného úspěchu a spokojenosti nás všech, kteří jsme měli to štěstí bezstarostně se leteckého dne zúčastnit a náležitě si tak poslední prázninové záchvěvy užít.

 

Avia BH - 1, foto: Radovan Tůma

 

Většina z nás neangažovaných si neumí představit, co pro letce či parašutistu znamená nechat se unášet (Samozřejmě pro to musí opět něco podniknout.) větrem, prostorem a vzduchem v bezčasí a sledovat nás tam dole s nadhledem, jenž spousta lidem schází.

 

 

 

V tomto článku je množstvíJak 3 (bojová ukázka), foto: Radovan Tůma popisných slov zbytečné, neboť bych je i přes rozmanitost našeho jazyka obtížně hledala. Za slova jsem tentokrát nechala mluvit fotografie, laskavě poskytnuté od členů Aeroklubu Chrudim.

Pojďte se s Chrudimkou tiše ohlédnout za příjemně strávenými okamžiky na letišti a zároveň tím poděkovat všem, kteří nám tuto možnost připravili…

 

 

 

 

Letecký den v Chrudimi navštívil i proslulý Supermarine Spitfire..., foto: Archiv Chrudim

 

... a historické vojenské vozy, foto: Archiv Chrudim

 

Opět Supermarine Spitfire, foto: Archiv Chrudim

 

Historické automobily zde také našly své místo, foto: Archiv Chrudim

 

Skupina

 

Skupina Z - 142 CLV Pardubice, foto: Radovan Tůma

 Mil Mi - 2, foto Radovan Tůma

 De Havilland Dragon Rapide, foto: Radovan Tůma

 V Pardubicích, foto: Radovan Tůma

Na své si přišli i příznivci parašutismu, foto: archiv Chrudim

Polikarpov Po - 2, foto: Radovan Tůma

Pilatus P2, foto Radovan Tůma

L - 410, Z - 142 CLV Pardubice, foto: Radovan Tůma  An 2, foto Radovan Tůma  Otevření terminálu Chrudim - Pardubice bylo jedinečnou událostí, foto: archiv Chrudim

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.