Úterý, 16.4.2024
KulturaOstatní kulturaVýstava

Letní novinky v Galerii Art

Galerie ARTV chladných gotických sklepích chrudimské Galerie ART vystavuje v těchto dnech své šamotové, porcelánové a bronzové sochy sochařka Elzbieta Grosseová. Výstava s názvem “Povrch je výrazem vnitřního světa” představuje 28 plastik autorky, jejíž dílo je vyhledávané po celém světě. Její práce si můžete prohlédnout až do 31. srpna 2013.

Jan Švankmajer - Mediumní kresba I.

 

 

V grafickém kabinetu Galerie ART probíhá výstava grafik, kreseb a koláží umělce, jehož světová proslulost není známa snad jenom v Česku. Jan Švankmajer představuje výběr ze svého díla v čele se slavným cyklem “Přírodopis”. Výstava potrvá do 15. srpna 2013.

Z nových akvizic byla vybrána série obrazů Oty Janečka. Dvanáct menších olejů pochází z umělcovy pozůstalosti a mnohé z nich jsou objevem i pro znalce umělcova díla. 

V neděli 18. srpna od 15 hodin začíná vernisáž fotografa Radka Kalhouse a jeho nových velkoformátových fotografií. Snový svět záměrně přebarvených a “rozmáznutých” fotografií představuje autorův současný pohled na svět, ve kterém fotograf s hravostí malého kluka míchá “filmové” příběhy – kubrickovské sci-fi elektrárny, chladivé krásy jak z ruských pohádek, romantiku hradu Camelotu krále Artuše, či poetiku rozpáleného U-turn.

Radek Kalhous - cyklus Chrudim

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.