Ligu mistrů ovládl Bayern

Netradiční ročník fotbalové Ligy mistrů je u konce. Vítězem se pošesté v historii stal Bayern Mnichov.

Jarní část fotbalové sezony byla díky pandemii koronaviru hodně zvláštní a jinak na tom nebyla ani nejprestižnější klubová soutěž na světě. Dlouho se spekulovalo o zrušení zbývajících programů, ale nakonec vedení UEFA přišlo s řešením v podobě finálových turnajů jak pro Ligu mistrů, tak pro Evropskou ligu. Turnaje byly velmi zajímavé s jediným mínusem, diváci jej mohli sledovat pouze u televize. K vidění bylo však mnoho, zázračné tažení Atalanty a Lyonu, prokletí Manchesteru City nebo výprask Barcelony od Bayernu, který klub z Katalánska hodně změní.

Do finále se nakonec dostaly týmy Bayernu Mnichov a Paris Saint – Germain. Bayern do finále přešel přes Chelsea, již zmíněnou Barcelonu a Lyon. PSG zase ukončilo putování soutěží Dortmundu, Atalantě a Lipsku. Ve finále diváci viděli dobrý fotbal s velkým množstvím šancí. Proměněna byla pouze jediná, v 59. minutě vystřelil výhru Bayernu Coman. PSG mělo spoustu šancí na vyrovnání, ale Bayern odolal a po závěrečném hvizdu zvedl známou trofej nad hlavu, celkově pošesté v klubové historii.

Jeden ročník Ligy mistrů skončil, ale ten další již zase začal. Do 2. předkola zasáhne ve středu 26. srpna také Viktoria Plzeň, která se představí v Alkmaaru.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.