Středa, 21.2.2024
HudbaKultura

Loňské turné Archive bude pokračovat i letos v Lucerna Music Baru

Archive se vrací do Lucerna Music BaruArchive vydali loni v říjnu své desáté studiové album ‘The False Foundation’ a v listopadu podnikl evropské turné, které pokračuje několika koncerty i letos. Na programu mají 12. listopadu 2017 v pražském Lucerna Music baru. Vstupenky za 690 Kč budou v předprodeji od pátku 12. května na webu a pokladně Lucerna Music Baru. 

Temný a dramatický debut Archive z roku 1996 nazvaný Londinium byl uznávanou trip-hopovou klasikou. Od těch dob kapela vyrostla do gigantů, kteří vyprodávají arény a jsou hlavními lákadly festivalů po celé Evropě.

Nové album je další deskou skupiny, po kritikou nadšeně přijatém albu ‘Restriction’ z roku 2015, po které následovalo rozsáhlé evropské turné, největší a nejúspěšnější v jejich dvacetileté kariéře. Zahrnovalo i dva večery v pařížském Zenithu s kapacitou 6 000 diváků a vystoupení na velkých evropských festivalech na hlavním pódiu.

 

 

 

 

 

 

‘The False Foundation’ si produkovali sami Archive a vyšlo na jejich labelu Dangervisit label via [PIAS]. Zakládající člen skupiny Darius Keeler o nové desce řekl “Myslím, že vědomí, že se jedná o naše desáté album, nám dalo pocit, že to bude jakýsi předěl. Historie našeho hudebního kolektivu byla šílenou poutí  tou zvláštní cestou, která nás dovedla až sem. Tohle všechno naše nové album obsahuje a je to deska, na kterou jsem v historii nahrávek Archive asi nejvíc pyšný”.

Keeler také okomentoval koncertní vystupování: “Na našem posledním turné jsme si nastavili laťku hodně vysoko, některé koncerty patřily k nejlepším, které jsme kdy odehráli, takže teď máme před sebou výzvu dosáhnout ještě vyšší úrovně. Myslím, že co se týče koncertního výkonu a produkce, jsme nejspíš teď na naprostém vrcholu, takže se na naše budoucí koncerty s tímto albem moc a moc těšíme.”

musicbar.cz | archiveofficial.uk 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.