Má ji rád, nemá ji rád

Má ji rád, nemá ji rádAutorka, Sharon J. Bolton, byla pro mě velkou neznámou. Na tuto knihu mě navnadila jak anotace, která slibuje skvělý zážitek, tak také reakce lidí okolo mě. Byli u vytržení, říkali, že nic lepšího nečetli, že potřebují autorčinu další knihu…

Takže, volba byla jasná. Tohle si musím přečíst, abych věděla, co se za názvem Má ji rád, nemá ji rád, skrývá.

Maggie je právnička, úspěšná spisovatelka thrillerů a hlavně žena, která se vymyká normálu. Hamish je muž, který spáchal trojnásobnou vraždu, je považován za psychopata a nebezpečného jedince. Ve věznici strávil již 15 měsíců a nemá šanci se dostat ven. Jedinou jeho možností, jak opustit mříže by byla právě Maggie, ta ale věří, že je vinen a pomáhat mu odmítá. A tak Hamish Wolf musí bojovat sám za sebe… Nebo je to možná úplně jinak, než vám to teď píšu, protože…

…protože po dočtení budete sedět s otevřenou pusou a přemýšlet, co se to, k sakru, stalo. Posledních cca 30 stran vám totálně zpřehází všechny myšlenky, domněnky, všechny vaše nápady co a kde se stalo, budou v troskách…

Autorka si skvěle pohrála se čtenáři a podařil se ji výjimečný kousek.

Podlaha první, největší místnosti je posetá mrtvými mouchami. Křupou jí pod nohama, když na ně došlapuje. Bez ohledu na to, kolik jich smete a vyhodí, neustále přibývají další a další. Většinou jsou to domácí mouchy a masařky, ale jsou tu i jiné druhy hmyzu: můry, tiplice i obrovské bzučivky. Maggie nemá tušení, odkud se uprostřed zimy berou, ale objevují se tu se železnou pravidelností.

Ale…

I přesto, že mám po dočtení knihy fajn pocit, líbilo se mi a byla jsem zainteresovaná do děje (a to velmi, snad poprvé jsem měla trochu morbidnější sny), tak nenašla jsem ten „wow efekt“, o kterém spousta lidí hovoří.

Já bych sama za sebe ráda řekla, že je to opravdu dobrý thriller, možná trochu detektivka, kdy hádáte spolu s hlavními hrdiny, co se děje a hlavně, kdo za všechno může.

Styl psaní autorky je také velmi příjemný, díky tomu, že se prostý text střídal s dopisy z a do vězení, tak to vše získalo na zajímavosti. Knihu bych zařadila mezi opravdu ty čtivé a vůbec se nemusíte obávat počtu stran. Protože tohle se čte samo.

Celkově to shrnu, že je to velmi dobrý thriller a bude se líbit převážně těm čtenářům, kteří mají rádi hádající typ čtiva, ale konec je dostane…

Hodnocení: 87 %

 


Název knihy:     Má ji rád, nemá ji rád
Má ji rád, nemá ji rádAutor:                Sharon J. Bolton
Překlad:             Markéta Polochová

Nakladatelství:  DOMINO

Rok vydání:       2017
Počet stran:       560

ISBN:                  978-80-7498-215-6
EAN:                   9788074982156

Vazba:                Vázáno

E-shop:              kniha – www.dominoknihy.cz

                            e-kniha – www.palmknihy.cz
 
 Databáze knih:   www.databazeknih.cz

  

 

{source}
[[div data-configid=”0/49281121″ style=”width: 600px; height: 456px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]
{/source}

 

DominoNakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

    Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství DOMINO naleznete na www.DominoKnihy.cz
.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)