Malé pikantní vraždy

recenze audioknihy Malé pikantní vraždy

Překvapení! Takový malý zákusek. Tak bych asi charakterizoval audioknihu , kterou nám tentokrát nabízí vydavatelství OneHotBook.

Nejedná se totiž o zapeklité případy „oddělení Q“ s naším známým detektivem Carlem Morckem, nýbrž o dvě krátké samostatné povídky, které však svým obsahem i velmi zdařilým slohem určitě zaměstnají a potěší uši a mozek nás posluchačů. Já sám jsem byl mile překvapen.

První povídka, Malé pikantní vraždy, nám na začátku představuje obyčejného a řádného občana Larse Hansena. Svůj klidný a obyčejný život by žil asi dál, kdyby ho z nenadání neopustila manželka a jako důvod neuvedla, že je Lars příliš nudný a nezajímavý. Opuštěný, zničený, s pár tisícovkami na účtu, se Hansen rozhodne, že svůj život změní a začne zevnějškem. Vybere část úspor a zajde do kadeřnictví, kde naváže konverzaci s homosexuálním majitelem salonu. Změna image se mu líbí, ale je proklatě drahá. Kde vzít peníze a nekrást? Při další návštěvě kadeřníka vyslechne hovor dvou dalších klientek a dostane skvělý nápad … Ale jak to bývá, nic nejde dlouhodobě podle plánu… Jak to dopadne? To si poslechněte… nejen zápletka, ale i finále příběhu stojí za to.

Druhá povídka – Škvíra, je ještě kratší než ta první. Začíná v současnosti, nálezem dvou starých těl, která vypadla z oken domu. Jaký byl jejich životní příběh, jejich tajemství? Jen vám, milí posluchači napovím, že vše začalo již v období 2. Světové války v Německu, kdy jeden německý voják nechtěl na frontu a domluvil se s manželkou, že ho ukryje v „neviditelné“ místnosti v domě…

Obě povídky jsou psané „lehkým perem“. Petr Čtvrtníček, jako jejich vypravěč, bude dvě hodiny a 21 minut vašim příjemným společníkem. Jeho lehce „nastydlý hlas“ a skvělá intonace podtrhnou až absurditu příběhů. Myslím si, že s jeho angažováním vydavatelství OneHotBook nešláplo vedle.

Krátký hudební motiv na začátku první kapitoly první povídky vás příjemně naladí k poslechu. Kapitoly na sebe navazují bez hudby a teprve po skončení příběhu se znovu rozezní hudba. Skvělé piano spolu s ostatními nástroji ve vás nechají doznít vtipné detektivní vyprávění. Ve druhé povídce se s hudebním motivem potkáte až na konci a i tady vám příjemně doplní vstřebání příběhu.

Ačkoli jde o místy až humorně laděné vyprávění, hlavně u první povídky, kombinace černé a žluté na obalu vám připomene, že obsah není úplně bez nebezpečí.

 

Malé pikantní vraždy - audio
 
 

 

 

Název audioknihy Malé pikantní vraždy
AutorJussi Adler-Olsen
InterpretiPetr Čtvrtníček
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka2 hodiny 21 minut
EAN8594169482941
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.