Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVěda a technikaVolný čas

Mánie jménem Pokémon GO

Mánie jménem Pokémon GO?Jistě vám neuniklo, že světem vládne nová herní mánie s názvem Pokémon GO. Aplikace na chytání Pokémonů, která propojuje herní prostředí s reálným světem k čemuž se využívá GPS a kamera telefonu, je dnes již dostupná i v Čechách. Pozor si však dávejte, abyste stáhli správnou verzi. V obchodě totiž koluje několik neoficiálních verzí, které vám mohou v telefonu nadělat pěknou neplechu. Jak poznáte tu pravou? Jednoduše. Je od firmy Niantic a má několik milionů stáhnutí. V následujícím článku pro vás máme několik tipů a rad, jak je chytit všechny.

Na začátku si vyberete vlastního avatara a poté vás čeká výběr ze tří základních Pokémonů – Bulbasaura, Charizarda a Squirtela. Všechny tři najdete ve své blízkosti. Pokud však popojdete o několik metrů dál, můžete narazit i na Pikachu.

S prvním vlastním Pokémonem nemusíte lovit další. To se liší od seriálu i dalších her. Stačí mít jen dostatek Pokéballů, případně dobrot, díky kterým bude snažší Pokémona chytit. Kde tyto věci najdete? Objevují se v Pokéstopech, které jsou označeny modrou vlaječkou. Většinou se vyskytují u důležitých míst, jako památníky, kostely, školy atp. Stejné Pokéstopy můžete vybírat každých 5 minut.

Mánie jménem Pokémon GO?

V Pokéstopech můžete také získat vajíčka, z kterých se vylíhnou různě silní Pokémoni, podle toho, kolik km musíte ujít. Nezapomeňte však vajíčka dávat do inkubátorů, jinak se vám nachozené km nebudou počítat.

Samotní Pokémoni se vyskytují na různých místech. Ti obyčejní jsou téměř všude a najdete je tam i několikrát po sobě. Vzácnější mění svá místa a většnou jich tam už více není.

Jak Pokémona chytit? Stačí po něm jednoduše hodit Pokéballem. Kroužky kolem Pokémona ukazují, kdy je ten správný čas na hod. Barva kroužku pak znázorňuje, jak je Pokémon silný a jak těžké bude ho chytit. Může se totiž stát, že vám z Pokéballu vyskočí a třeba i uteče.

Jak Pokémona vyvíjet? Každý Pokémon má své základní CP, tedy sílu. Ta se dá zvyšovat za pomoci Stardustu, který získáváte za nové Pokémony, vybírání Pokéstopů nebo boje v Gymech a také za pomoci Candy. Ty má také každý Pokémon různé. Candy získáte jen tím, že chytíte Pokémony stejného druhu a prodáte je dál.

Co je to Gym? Gym je místo, kde můžete své Pokémony trénovat a zvyšovat jejich CP, případně i XP své postavy – čím vyšší XP postavy, tím častěji se vám budou ukazovat silnější Pokémoni. Gym však většinou hlídá již někdo jiný. Musíte ho tedy nejdříve porazit, než budete moci v daném gymu trénovat.

Mánie jménem Pokémon GO?

Všechny tyto základní informace by vám do začátku měli stačit. Příště se podíváme na nějaké skryté tipy a triky.

Hra Pokémon Go je dostupná pro iOS nebo Android.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.