Neděle, 1.10.2023
Deskové hryVolný čas

Mathable – počítání hrou

MathableMathable – Populární hra s čísly, při které hráči kombinují dva a více svých kamenů do početní operace a umísťují je na hrací plochu ve vodorovné či svislé linii. Kombinujte, sčítejte, násobte, dělte, buďte pohotovější a získejte více bodů než soupeři… a dobře se bavte! Během hry najdete a osvojíte si triky a finty, které se vám budou hodit i v běžném životě.

Hra pro 2 až 4 hráče s jednoduchými pravidly je určena pro všechny věkové kategorie.

 

 

Mathable poprvé vyšla už v roce 1987, ale k nám se dostala až nyní. Je to abstraktní hra, ve které si dokonale procvičíte základní početní operace, sčítání, odčítání, násobení a dělení. Hraje se na obdobném plánu jako Scrabble. Také obsahuje speciální políčka, která přidávají body. Ve hře Mathable ale umisťujete čísla tak, aby vytvářela správné rovnice.

Hru ocení především ti, kdo mají rádi čísla a počítání. Velmi dobře může posloužit rodičům k procvičování matematiky se svými dětmi. Neměla by ujít pozornosti ani učitelům, protože s touto hrou získávají výbornou učební pomůcku. Děti se formou hry naučí zábavnou formou počítat rychleji, než při vyplňování úloh z učebnice. A budou se také učit navzájem, když budou kontrolovat, zda ostatní počítají správně. Trocha soutěže ve škole také neuškodí.

Mathable má jednoduchá pravidla a dokonale procvičí počty.

Mathable

 

Herní materiál:
1 herní plán
4 plastové stojánky
106 žetonů s čísly
Dino Toys1 textilní sáček
1 pravidla

Počet hráčů: 2 – 4
Věk: od 9 let
Výrobce: Dino Toys
 
E-shop: http://www.dinotoys.cz

 

 

V nabídce společnosti Dino Toys je také karetní hra Mathable Quattro, Mathable Domino a desková hra Mathable Junior.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.