Neděle, 19.5.2024
HudbaKultura

Matisyahu je další jméno, které obohatí program Lucerna Music Baru

Matisyahu je na své cestě více než deset letZpěvák a skladatel Matisyahu je na své hudební cestě už přes deset let. Ta cesta je jednak soukromá, jednak veřejná. Třináct let po vydání své první velké desky Matisyahu a jeho kapela udělali něco naprosto nevídaného, zhudebnili tuto pouť v hudebně tématickém osmi písňovém cyklu. Na této pouti se Matisyahu vrátí i do České republiky, kdy 18. září 2017 vystoupí v Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou v předprodejích na webu a pokladně Lucerna Music Baru, na goout.cz, Tickepro a Ticketportal  za 690 Kč, na místě v den koncertu za 790 Kč.

V kapele hraje dlouholetý kytarista Aaron Dugan, basák a bubeník Dub Tria Stu Brooks a Joe Tomino a klávesový virtuos BigYuki. Kapela dlouhé hodiny improvizovala ve studiu a Matisyahu je pozoroval, aniž by zazpíval jediný verš. Z improvizace se zrodily melodie, rytmické vrcholy a údolí, dubové meditace  a hlavně instrumentální nahrávka výjimečné kvality. Matisyahu vzápětí začal psát své texty plné filosofujících úvah.

 

 

 

Výsledkem je Undercurrent, Matisyahovo šesté studiové album. Hudebně nejodvážnější počin a textově nejotevřenější. Odvaha v hudbě pochází z důvěry. Z naprosté důvěry v jeho kapelu. Neproběhly žádné postprodukce ani overduby, ve studiu se neobjevili žádní hudební hosté.

Souhra mezi Matisyahuem a jeho kapelou na Undercurrentis je výjimečná a vyžaduje několik poslechů. Každý opakovaný poslech odkrývá Duganova kytarová sóla prolínaná zpívanou melodií. Je to něco, čeho dosáhnete jen minimálně patnáctiletým společným hraním. Yukiho klávesové improvizace spojují písně v celek a interakce všech hudebníků vrcholí dokonalými jam session, které kapela ze studia přenesla do klubů a koncertních sálů.

matisyahuworld.com | musicbar.cz | facebook.com/matisyahuvlucerne

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.