Mercuryho sestra Kashmira v Praze

Freddie MercuryPři příležitosti 20. výročí úmrtí legendárního zpěváka kapely Queen Freddieho Mercuryho přiletěla do Prahy jeho sestra Kashmira Cooková. S fanoušky Queen se tu setká na vzpomínkovém koncertě. “Určitě jsem ráda, že Queen stále fungují,” řekla na pátečním setkání s médii.

Kashmira se narodila o šest let později než její starší bratr a na rozdíl od něj vedla a vede relativně klidný život. Přesto vždy ráda poslouchala hudbu Queen a nepřešlo ji to dodnes. “Často si pořád broukám jejich písničky. Vlastně není jediná píseň Queen, o které bych mohla říct, že se mi nelíbí,” říká Cooková.

K bratrovi měla blízký vztah, přestože s ním nesdílela životní styl. “Nebyla jsem na žádném z jeho pověstných věčírků. Vlastně mě nikdy nepozval. Asi se bál, že bych pak řekla matce, co se tam děje,” směje se s tím, že k matce měl Mercury ostatně vždycky blízko. “Máma byla o pěkný kus menší než Freddie, ale vždycky před ní měl obrovský respekt, vysvětluje.”

Freddie Mercury se sestrou

Legendární hudebník si svou extravaganci schovával na koncerty. “Oba, Freddie a já, jsme byli extrémně plaší,” říká Cooková, “takže když jsem ho viděla na jevišti, byl toněkdo úplně jiný. Rocková hvězda. V soukromí to byl ovšem opět můj bratr.”

Kashmira Cooková promluvila o svém bratrovi v sobotu na vzpomínkovém koncertě v klubu Mlejn, kam ji doprovodil Mercuryho někdejší osobní asistent Peter Freestone. Koncert byl bohužel dávno před konáním beznadějně vyprodán.

Zdroj: http://kultura.idnes.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.