Michael Jackson ožije ve Skutči

Mimořádný zážitek slibuje nový hudební projekt Filharmonie Hradec Králové, který vznikl jako pocta „králi popu“ Michaelovi Jacksonovi, ve spolupráci s Moondance Orchestra. Právě nevšední aranže Martina Kumžáka a jedinečné podání sólistů jeho orchestru vrací posluchače jakoby kouzlem do nejslavnější éry legendárního zpěváka s duší dítěte, který si nezapomněl hrát a svou hudbou rozjasňoval svět.

Moondance Orchestra
Orchestr s romantickým názvem založil Martin Kumžák v roce 2006 pro potřeby taneční soutěže Stardance. Ke spolupráci oslovil dávné spoluhráče a kamarády z nejrůznějších projektů, z jazzových formací a muzikálových produkcí. Moondance Orchestra jednoznačně patří k absolutní špičce mezi tanečními orchestry v České republice.

Martin Kumžák
Vystudoval Konzervatoř J. Ježka, na Státní konzervatoři v Praze pokračoval ve studiu skladby a svou učednickou dobu završil na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Aranžoval a dirigoval muzikály West Side Story, Hair a Rusalka. Společně s Jankem Ledeckým vytvořil muzikály Hamlet a Galileo. Složil hudbu k česko-americkému filmu Manor, v Národním divadle složil hudbu mimo jiné pro dvě hry režírované Janem Kačerem – Peer Gynt a Hrdina Západu. Dlouhodobě spolupracuje s Jankem Ledeckým, Danielem Hůlkou, Hanou Křížkovou a Kontrabandem Milana Svobody.

V roce 2000 dirigoval v pařížské Bercy projekt Excalibur francouzského skladatele Alana Simona. Státní opera Praha v roce 2002 uvedla jeho operní debut Božská komedie na libreto Lubomíra Holzera.

Věnuje se kompozici současné vážné hudby – svoji suitu pro housle, violoncello a klavír ve Španělském sále Pražského hradu uvedl v roce 2002. O dva roky později aranžoval a dirigoval koncertní projekt LUCIE a FOK. Je vyhledávaným aranžérem a hráčem na klávesové nástroje.

 


MICHAEL JACKSON SYMPHONY
Nesmrtelné hity krále popu v aranžích Martina Kumžáka

Filharmonie Hradec Králové, Moondance Orchestra
Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár, Dušan Marko
Martin Kumžák – dirigent

neděle 22. dubna od 20 hodin, Zimní stadion Skuteč

 

PROGRAM KONCERTU

Thriller
Wanna Be Starting Something – Don´t Stop Till You Get Enough
The Way You Make Me Feel
Much Too Soon
Billie Jean
Human Nature
You Are Not Alone
Keep the Faith
Remember The Time
Little Susie

Přestávka

Black Or White
I Just Can´t Stop Lovin´ You
Another Part Of Me – Blood On The Dance Floor
She´s Out Of My Life
Dirty Diana – Beat It
Blame It On The Boogie
Man In The Mirror
Will You Be There
I Eant You Back
I´ll Be There

 

http://hudebni.skutec.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.