Mikroregion Chrudimsko podává projekt na podporu cestovního ruchu

logo_chrudimsko_hlineckoVýbor Mikroregionu Chrudimsko schválil v úterý 26. ledna 2010  definitivní žádost na podporu cestovního ruchu na Chrudimsku – Hlinecku.

“Samotná žádost s ekonomickou studií má sto jedna stránek a mikroregion se uchází o více jak dva a půl milionu korun z Evropské unie. Podáním projektu na Úřad regionální rady bychom tak chtěli navázat na pomalu končící projekt města Chrudimi, který vlastně rozhýbal cestovní ruch u nás v regionu,” komentuje jednání výboru jeho předseda Vladimír Pecina.

Příprava projektu začala již v první polovině loňského roku a zástupci měst se několikrát společně setkali. Na jednáních byl vydefinován obsah, který následně zpracovala do žádosti o dotaci Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje společně s místopředsedou svazku Romanem Málkem.

“Vycházeli jsme z dobrých zkušeností  minulého projektu a zároveň doplňovali očekávané trendy v cestovním ruchu. Nově chceme dělat specifické balíčky pro seniory, ale držet se i osvědčených turistických novin, press tripů pro novináře. Chceme i více vstoupit do rozhlasových a tištěných médií,” prozrazuje Málek. Nově má projekt podporovat také venkovskou turistiku se zaměřením na řešení venkovských prostorů, božích muk či kapliček.

Výbor dále hovořil o projektu cestovního ruchu České rady dětí a mládeže (ČRDM), který je primárně zaměřen na cílovou skupinu dětí skrze působení volnočasových organizací, zájmových kroužků, škol či sportovních oddílů.

“Projekty se velmi vhodně doplňují. Navíc projekt rady má i řadu aktivit, které nebylo možné s ohledem na jednání se starosty měst finančně realizovat,” uzavírá Pecina.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.