Neděle, 1.10.2023
Chrudim

Mikroregion Chrudimsko podpořil hospic

Logo Mikroregionu ChrudimskoValná hromada Mikroregionu Chrudimska na svém zasedání v úterý 9. června 2009 kromě jiného podpořila chrudimský hospic částkou 80.000 Kč.

 

“Reagovali jsme tak na výzvu Pardubického kraje, který na 451 obcí poslal dopis s žádostí  o podporu hospice, který se dostal do nesnází,” přibližuje prvotní impuls předseda Mikroregionu Chrudimsko a starosta Rabštejnské Lhoty Vladimír  Pecina. Nejedná se však o první podporu, neboť již v loňském roce již mikroregion podpořil hospic ve stejné výši.

“Současně jsme se se starosty obcí dohodli na exkursi do chrudimského hospice. Chceme tak co nejvíce ukázat představitelům obcí toto zařízení, aby ve svých obcích mohli přesvědčit zastupitele k další podpoře,” doplňuje místopředseda a chrudimský místostarosta Roman Málek.  Starostové mají tak naplánovanou exkursi na 25. června 2009, kdy je hospicem provede předsedkyně hospicového sdružení pro Pardubický kraj Marie Blažková.

Valná hromada zároveň odsouhlasila závěrečný účet za rok 2008, jehož obrat byl téměř 1,5 milionů korun. Z toho dotace činili 575.000 Kč. Kromě jiného jednotlivé obce byly informovány i o rozdělení částky 999.000 Kč na komplexní úpravy veřejných prostranství III.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.