Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Milk & Honey: Kouzlo odlišných národů

Milk & Honey, česky řečeno mléko a med, je dívčí duo založené v roce 2006, avšak existují i internetové zdroje, které udávají o rok více. Jejími členy je Němka Anne Ross, která ještě před působením v Milk & Honey zpívala v popové kapele Preluders. Tato zpěvačka má vysoký výrazný hlas, ale naopak Alžířanka Manel Filali ho má hlubší a méně výraznější. A právě obě zpěvačky se snažily tyto „protiklady“ smíchávat do svých písní. Dalo by se říci, že i na tomto tvrzení vzniklo celé dívčí duo. Tahle „skupina“ sice žádný ocenění nezískala, ale za to se proslavila svými písněmi jako je například Habibi (Je t´aime) a Didi, jejíž text složil hudebník Cheb Khaled – osobnost ztělesnění stylu rai, který míchá arabskou hudbu se směsicí popu a rocku. V roce 2010 obě dívky ukončily vzájemnou spolupráci, čímž skončila dráha Milk & Honey.  

A jak vůbec Milk & Honey vzniklo? Ke spolupráci obou žen je protlačil producent Jőrn Uwe Fahrenkrog-Petersen, ale obě děvčata se už znala z tehdejší minulosti. Říká se, že si Manel všimla Anne už v časech, kdy dělala produkční v pěvecké soutěži Popstar, kde právě samotná Němka zpívala se svojí dřívější kapelou. A teď si obě frontmanky společně představíme.  

Anne Ross se narodila 17. března roku 1985 v německém Papenburgu. Nyní je zpěvačce třicet tři let. Ještě před působením v Milk & Honey vystupovala v již zmíněné kapele Preluders, ale kvůli jejímu rozpadu společně s Manel Filali založila toto duo. A kdo jsou vůbec Preluders? Preluders byla dívčí skupina, která vznikla v roce 2003 a pocházela z Německa. Sestavu tvořilo celkem pět dívek včetně Anne. Členky se daly dohromady právě v pěvecké soutěži, kde spatřily světlo hudebního světa.

Manel Filali přišla na svět v alžírské Algerii dne 11. 12. roku 1981. Letos oslaví zpěvačka své třicáté sedmé narozeniny. Zajímavostí je, že samotná Manel zpívala i jako sólová zpěvačka. Složila celkem svě skladby – Leche Leche Ana a Give It To Me. Svým věrným fanouškům slibovala před několika lety nové album, ale o bližších informacích není ani zmínka. Kdo ví, jestli se nové desky ještě vůbec dočkáme.

Když teď víme, o kom je řeč, tak se můžeme rovnou podívat na diskografii obou interpretek. Svoji kariéru započaly debutovým albem Elbi z roku 2007. Na této desce je dohromady dvanáct písní hned ve třech jazycích – angličtině, arabštině a francouzštině. Album začíná stejnojmennou písní, která je zde umístěna jako takový „intro song“. Po ní následují skladby Habibi (Je t´aime), Layla, Seven Seconds, Blush, Didi, All Over My Body, Heart and Soul, Prove Your Love, We Love, Mon Cherie a Open Up Your Eyes. Díky tomuto albu můžou posluchači zjistit, jak moc odlišné jsou kultury obou zpěvaček.

Tato deska se označuje jako jejich první a zároveň i poslední, ale je možné, že za svou kariéru mohla mít AnneManel i nějaké další. Nutno podotknout, že v období, kdy ještě společně vystupovaly se nestačily vrýt do paměti širokému publiku, aby na jejich základě mohly vznikat podrobnější informace.

O tomto seskupení ví poměrně málo hudebních příznivců, a proto by byla škoda, kdyby se o něm nedozvěděli i ti ostatní. A právě z tohoto důvodu jsme si Milk & Honey společně shrnuli do těch nejmenších detailů – od počátku kariéry až do úplného konce.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.