Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Místo AC/DC letos přijedou koncertovat jejich australští dvojníci

ACCA/DACCA6. června 2013 od 20:00 – KC Semilasso, Brno
8. června 2013 od 20:00 – Lucerna Music Bar, Praha

Australský soubor ACCA/DACCA dorazí do České republiky na dva koncerty, na kterých představí největší hity legendárních AC/DC.

Svoji reputaci si soubor ACCA/DACCA vybudoval během posledních třinácti let, a to nejen v rodné Austrálii. Soubor si i nadále získává fanoušky po celém světě díky svojí špičkové úrovni.

Angus Young z AC/DC nedávno v jednom z rozhovorů uvedl: „POKUD nemáte možnost vidět AC / DC, navštivte koncert ACCA/DACCA!

Skupina ACCA/DACCA byla založena v australském Brisbane v roce 2000 a u jejího zrodu stál zpěvák Larry Attard [Bon / Brian]. Larry s hudbou AC / DC vyrůstal a bezmezně je obdivoval. Jeho hlas je neuvěřitelně podobný hlasu Bona Scotta, který zpíval v AC/DC do roku 1980, kdy zemřel. David Young [Angus] odjel z rodného Londýna teprve nedávno a připojil se k ACCA/ DACCA – ještě předtím však působil v jiném, an glickém souboru hrajícím hudbu legendárních AC/DC. Podle všeho se Young pro tuhle roli narodil – s nahými koleny, raubířským kukučem a ve školní uniformě dodává koncertům autenticitu, nemluvě o jeho hře na kytaru, ve které by i odborníci hledali jen velmi těžko rozdíly od hry jeho hudebního vzoru. Tvrdé kytarové rify, které jsou pro tvorbu AC/DC typické, má v kapele na starosti Mat Rath [Malcolm]. James Macentire [Cliff] hraje na basu a za bicí soupravou sedí teprve patnáctiletý zázrak Jesse Attard [Phil Rudd]. Tihle čtyři hudebníci ACCA/DACCA – společně s 25.000 watty zvuku a obrovskou světelnou show – vypadají a hlavně znějí jako AC/DC.

ACCA/DACCA získali nadšené ohlasy na své koncerty nejenom v rodné Austrálii, ale i na Novém Zélandu nebo v Indonésii, kde si podmanili hudební tisk i zástupy fanoušků.

Koncerty ACCA/DACCA trvají bez přestávky 2 hodiny 15 minut a v rámci této divoké jízdy se fanoušci dočkají takových klasickýc h hitů, jako jsou Dirty Deeds, TNT, Highway to Hell, The Jack, Rosie, Let There Be Rock a spousty dalších pecek AC/DC, stejně tak jako i některých méně známých skladeb ACCA/DACCA.

ACCA/DACCA

Kdy a kde:
6. června 2013 od 20:00 – KC Semilasso, Brno
8. června 2013 od 20:00 – Lucerna Music Bar, Praha

Web kapely: http://www.accadaccarocks.com.au/
Pořadatel: http://www.livenation.cz/

 

ACCA/DACCA

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.