Mistrovství České republiky v historickém lyžování 2015

Mistrovství České republiky v historickém lyžování 2015V sobotu 24. ledna 2015 se v Olešnici v Orlických horách bude konat již páté mezinárodní Mistrovství České republiky v historickém lyžování. Pořadateli této akce jsou již po několikáté horolezecký oddíl Sokol Vrchoviny HOVRCH a Ski areál chata Juráška.

Pokud máte rádi film “Krakonoš a lyžníci“, pak si zde přijdete na své. Duchem se můžete přenést do dob dávno minulých, prohlédnout si historické lyže bez hran zvané jasanky na vlastní oči a dozvědět se o nich i o historii lyžování u nás mnoho zajímavého. Pro ještě větší autenticitu můžete přijít v dobovém kostýmu a vyhrát některou ze zajímavých cen.

Soutěží se ve dvou disciplínách – v dopoledním slalomu od 9:30 hodin a v tzv. Jasankrosu, jehož start je naplánován na 15:30 hod. Na Kačenčině sjezdovce se budou prohánět i několikanásobní medailisté z posledních mistrovství světa v historickém lyžování. Sněhové podmínky jsou ideální! K dispozici bude nejen parádní podívaná, ale i ledový bar, koutek pro děti, hudba, fotograf a nebude chybět ani ohňostroj!

Vstupné zdarma.

Mistrovství České republiky v historickém lyžování 2015

Více na www.jasanky.com.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.