Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Mistrovství světa v hokeji 2018 je tady!

Mistrovství světa v hokeji je tady a my vám přinášíme ty nejdůležitější informace než český tým poprvé vletí na led!

Trenéři jsou nepostradatelnou součástí úspěchu každého týmu. Český tým má pro letošní mistrovství trenérský tým složený takto:

Trenér: Josef Jandač
Asistenti trenéra: Jaroslav Špaček, Jiří Kalous
Generální manažer: Milan Hnilička

Samotný tým je pak složen z hráčů jak z NHL, KHL, tak i z Extraligy. Trenér Jandač udělal řadu kontroverzních rozhodnutí, nad kterými fanoušci kroutili hlavami. Své výkony však hráči musí ukázat na ledě, a až potom bude možné dělat soudy. Hráči kteří odjeli na mistrovství jsou tito:

Brankáři: Pavel Francouz (Čeljabinsk/KHL), David Rittich (Calgary/NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere/Fin.),

obránci: Michal Moravčík, David Sklenička (oba Plzeň), Filip Hronek, Libor Šulák (oba Grand Rapids/AHL), David Musil (Třinec), Martin Pláněk (Hradec Králové), Filip Pyrochta (Liberec), Michal Jordán (Chabarovsk/KHL), Adam Polášek (Soči/KHL), Radko Gudas (Philadelphia/NHL),

útočníci: Andrej Nestrašil, Robin Hanzl (oba Nižněkamsk/KHL), Michal Řepík (Sparta Praha), Martin Kaut (Pardubice), Martin Nečas (Kometa Brno), David Šťastný (Zlín), Roman Červenka (Fribourg-Gottéron/Švýc.), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.), Roman Horák (Podolsk/KHL), Robert Kousal (Davos/Švýc.), Radek Faksa (Dallas/NHL), Tomáš Plekanec (Toronto/NHL), Dmitrij Jaškin (St. Louis/NHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves/AHL), Filip Chytil (NY Rangers/NHL).
(Zdroj: isport.cz)

První zápas hrajeme se Slovenskem již 5.5. v 20:15, tak nezapomeňte zapnout telku a koukat! Přeci jenom je to tak trochu derby, a my ho rozhodně chceme vyhrát!

#mshokej  #narodnitym

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk