Mistrovství světa v hokeji je tady!

Hokejoví fanoušci se dočkali tradičního vrcholu sezony – mistrovství světa. Letos se po osmi letech vrací na Slovensko a máme se rozhodně na co těšit.

Hokejový šampionát začne v pátek 10.května 2019 a hrát se bude ve dvou městech – v Bratislavě a v Košicích. Domácí slovenský výběr překvapivě zvolil jako domácí prostředí stadion v Košicích a větší a modernější areně v Bratislavě budou „vévodit“ čeští hokejisté. Ti se mohou těšit na masivní podporu českých fanoušků, kteří je budou hnát ve velkém počtu.

Skupina A

Ve skupině A budou bojovat týmy Kanady, USA, Finska, Německa, Slovenska, Dánska, Francie a nováček hlavní skupiny Velká Británie. Favority na boje o medaile jsou bez pochyby především Kanada a USA. Kanada letos sice nebude našlapaná největšími hvězdami, ale i tak má k dispozici celý kádr mladých hráčů z NHL (nejstaršímu hráči výběru je 29 let). Navíc, v brance se objeví Matt Murrey. To USA bude budit strach s hráči jako Patrick Kane, Johny Gaudreau nebo Jack Eichel. Velice mladý, ale bojovný tým přiveze do Košic Finsko. O úspěch se samozřejmě bude chtít porvat domácí Slovensko.

Skupina B

bratislavské skupině budou soupeřit reprezentace Ruska, Švédska, Česka, Švýcarska, Norska, Lotyšska, Rakouska a druhým „nováčkem“ v elitní skupině je Itálie. Asi největším favoritem nejen této skupiny, ale zřejmě celého turnaje je Rusko. „Sborná“ postavila na turnaj nejsilnější možný tým v čele s hvězdami NHL Ovečkinem, Kučerovem, Kovalčukem a Malkinem. Dalším hvězdami napěchovaným týmem je Švédsko, které se letos může spolehnout také na brankáře Lundqvista a je dalším horkým adeptem na medaili. Český tým by po dlouhých sedmi letech také rád získal medaili. Trenér Miloš Říha pro svou premiéru na MS nominoval slušnou sestavu s devíti hráči z NHL. Kapitánem našeho výběru bude Jakub Voráček.

83. mistrovství světa v ledním hokeji začne na Slovensku v pátek 10. května úvodními duely Finska s Kanadou a Ruska s Norskem. Český tým odehraje první zápas také ještě v pátek. Od 20:15 proti Švédsku. Držte palce českým hokejistům!

foto: sportdnes.sk

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.