Středa, 17.4.2024
HokejSport

Mistrovství světa žen v ledním hokeji

Každý určitě ví, že nás v květnu čeká domácí mistrovství světa. Očekává se, že se bude znovu jednat o výborný turnaj s rekordní návštěvností. Český fanoušek by ale neměl opomenout jiný velmi významný hokejový turnaj, a to ženské mistrovství světa, které začíná už 3. dubna!

Český ženský hokejový tým se v posledních dnech tvrdě připravoval na nadcházející hokejové mistrovství, které se bude konat v americké Utice. Češky na turnaj pojedou s vírou, že znovu vybojují cenné kovy a potrápí zámořské favoritky. V předchozích dvou šampionátech se jim podařily historické úspěchy, kdy velkou bojovností vyhrály dva bronzy. S velkým sebevědomím hrály i zápasy v průběhu sezóny, kde se setkávaly s evropskou špičkou, proti které už nebyly outsidery. Češky tak mají v posledních letech nabrané velké sebevědomí, které budou chtít využít v cestě za medailí.

Naše reprezentace se utká ve skupině A s dalšími čtyřmi týmy. Soupeřkami jim budou Kanaďanky, Američanky, Finky a Švýcarky. První zápas sehrají s Finkami hned 3. dubna! Podrobný rozpis zápasů najdete na stránkách ceskyhokej.cz. Všechny zápasy by měly být dostupné na ČT sport.

Doporučujeme upnout zrak na mladou dvojici Adéla Šapovalivová a Tereza Plosová. Obě dvě toho mají hodně společného, obě jsou narozeny v roce 2006, obě hrají ve Švédsku, jsou to útočnice a mají i starší bratry, kteří oba patří mezi velké talenty našeho hokeje. To co je ale nejdůležitější, mají neskutečně moc talentu, díky kterému dotáhly hokejovou U18 k historickému stříbru! Už v tak jejich mladém věku se od nich přitom očekává, že budou nedílnou součástí českého úspěchu.

Nenechte si tak ujít tento svátek hokeje a příjemně si zpestřete už tak nabitý hokejový program!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.