Úterý, 16.4.2024
Chrudim

Mladí lidé bojují proti komerční reklamě

Mladí lidé bojují proti komerční reklaměPříští týden se na chrudimském gymnáziu uskuteční přednášky a workshopy o marketingu a reklamě a na jejich základě studenti připraví reklamní kampaň na věci, které nelze koupit za peníze.

Skupina mladých lidí se rozhodla nepřihlížet nečinně zaplavování svého okolí komerčními reklamami a naplánovala proto reklamní kampaň na věci zadarmo. Připravují workshopy pro studenty chrudimského gymnázia, které nejdříve seznámí se základními praktikami marketingu a tvorby reklamy, a společně pak reálné reklamy vytvoří.

Komerční reklamy vnucují člověku názor, že nebude šťasten, pokud si nekoupí ten který výrobek. My ale za krásné a důležité považujeme i zpěv ptáků, šumění řeky a vůni čerstvě posečené louky. Rozhodli jsme se proto pomocí svého projektu Štěstí v akci poukázat na absurditu komerční reklamy,” uvádí vedoucí projektu Petr Martinovský.

21. a 22. února 2012 proběhnou na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi workshopy, během kterých se studenti dozvědí, co je to marketing, co je reklama, jak funguje a jak vzniká. Tyto informace vzápětí využijí při tvorbě vlastní reklamy. Inzerovat ale budou věci, které za peníze koupit nelze, třeba duhu, východ slunce nebo pohlazení. Poté budou jejich výtvory zveřejněny v médiích, na internetu a v ulicích Chrudimi.

Projekt je financován z Nadace O2 Think Big, která podporuje neziskové projekty mladých lidí. Více informací o projektu naleznete na www.stestivakci.ic.cz a www.o2thinkbig.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.