Skoro normální rodinka

recenze knihy Mlčenlivé ženy

Maggie je šťastná. Právě se vdává za Nica, muže svých snů. Když kráčí uličkou v kostele, vůbec netuší, jak se její život po vstupu do nové rodiny změní. Svobodomyslná žena se snaží zapadnout do semknuté rodiny s italskými kořeny, v níž pevnou rukou vládne tchyně a sblížit se s novou nevlastní dcerou Francescou. Její matka, Nicova první žena, před několika lety zemřela a dívka se s tím ještě nesmířila. Jednoho dne Maggie objeví starou šperkovnici po zesnulé Caitlin, v níž byly ukryty milostné dopisy, ty ale prokazatelně nepsal Nico.Jak se Maggie zachová? Odhalí špinavé tajemství a rozmetá Francescinu představu bezchybné matky?
Do rodiny patří také Lara, manželka Nicova bratra Massima. Na první pohled šťastná a spokojená žena něco skrývá. Její manžel, navenek okouzlující muž, je ve skutečnosti psychopat, jehož se bojí nejen ona, ale jejich malý syn. Dvě ženy, dvě tajemství, které mohou zničit celou rodinu. Půjdou obě s kůží na trh nebo si nevyřčené nechají pro sebe?

Mlčenlivé ženy (Kerry Fisher)Kniha je žánrově zařazena mezi thrillery, takže automaticky očekáváte zločin a jeho vyšetřování. Tak tomu ale není. V případě Mlčenlivých žen jde o spíše o psychologický rodinný příběh, jehož vrstvy odkrýváte postupně. Kerry Fisher se zaměřila na vykreslení rodinných vazeb, líčí složité vztahy mezi partnery, rodiči a dětmi, konkrétně se detailně zaobírá komplikovaným vztahem mezi nevlastní dcerou a matkou, jehož křehkou stabilitu může narušit i jen drobné vychýlení od zavedených pravidel. Zároveň nastiňuje problém domácího násilí, o kterém se nemluví a mnozí jej ani nechtějí vidět.

Autorka má čtivý styl, umí zaujmout. V příběhu použila častý způsob vyprávění z pohledu dvou osob, zde konkrétně střídavě po kapitolách hovoří Maggie a Lara, a nabízí tak možnost vidět určitou situaci nebo problém pokaždé jinýma očima.

Důraz je kladen i na rodinnou pospolitost a fakt, že pokud je směřována špatným směrem, může vzájemným vztahům uškodit. Za zmínku stojí jedna z vedlejších postav. Maggie má poměrně svéráznou matku, jejíž živelná nátura děj osvěžuje a dodává mu nádech typického britského humoru.

Mlčenlivé ženy určitě zaujmou fanoušky spletitých společenských příběhů, v nichž se pod zdánlivě klidným povrchem skrývá nejedno tajemství, které může narušit navenek pevnou fasádu vzorné rodiny.

 

Název knihy Mlčenlivé ženy
AutorKerry Fischer
ŽánrRomány pro ženy, thrillery
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2019
Počet stran304
ISBN978-80-249-3765-6
  
Nákup knihy https://www.knizniklub.cz/
Nákup e-knihy www.ereading.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czeReading

Černá kočka Erna provází po knižních cestách více než sto tisíc čtenářů a snaží se pro ně připravit maximální čtenářský zážitek. Jejími tlapkami prochází téměř třináct tisíc titulů a toto číslo každý den zvyšuje. Erna a eReading věří, že si knihy zaslouží zvláštní pozornost, a proto pro své čtenáře připravují nejen slevové akce a soutěže, ale také jim přináší mnoho zajímavých informací o jednotlivých titulech, spisovatelích i samotných nakladatelství. eReading.cz také jako první v České republice nabídl čtenáři vlastní čtečku s elektronickým inkoustem, která navíc umožňuje využívat systém výpůjček z knihoven. Zajišťuje elektronický obsah pro více jak 120 knihoven po celé České republice i na Slovensku a je jejich hlavním dodavatelem. Dnes je jedním z nejvýznamnějších českých distributorů elektronických knih..

www.ereading.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)