Monografie Petra Muka vzdává hold jeho nespornému talentu

Monografie Petra Muka vzdává hold jeho nespornému talentuNakladatelství XYZ vydalo jedinečnou monografii Petr Muk: Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já). Autorem knihy je zpěvákův blízký přítel, producent a spolupracovník Karel Deniš, který knihou vzdává hold nepochybnému talentu, profesní poctivosti a lidské mimořádnosti tohoto inspirativního člověka. Petr Muk by se v únoru 2015 dožil padesáti let a v květnu uplyne smutných pět let od jeho smrti. Součástí knihy je bohatá fotografická a dokumentační příloha. V rámci „roku Petra Muka“ vyšlo ve vydavatelství Warner Music také trojCD Platinum Collection.

Karel Deniš zažil koncertní premiéru Oceánu před téměř třiceti roky a od té doby zůstal s Petrem Mukem v trvalém kontaktu jako blízký spolupracovník a přítel. Zachycuje muzikantské i společenské prostředí od alternativních začátků v osmdesátých letech přes kultovní ohlas Oceánu a Shalomu až po Petrovu hvězdnou sólovou dráhu. Využívá autentických rozhovorů, přidává vlastní postřehy a komentáře, zpřístupňuje leccos ze zpěvákova soukromého archivu.

Tato kniha je mým poděkováním Petru Mukovi za přátelství a šanci spolupracovat na jeho muzice, i splněním slibu, který jsem si dal po jeho smrti. Tedy logicky subjektivně, ale pravdivě popsat všemožné situace z jeho hudebnického a osobního života, často doprovázeného mediálními zkratkami, polopravdami i výmysly. Doufám, že se můj záměr podařil, ale o tom rozhodnou až čtenáři,“ říká Karel Deniš.

Programový ředitel nakladatelství XYZ Petr Tychtl dodává: „Člověk jako Petr Muk si bezesporu zaslouží objektivní monografii, která bohužel vychází ke smutnému výročí tohoto výjimečného zpěváka.

Marcela Kočandrlová, manažerka vydavatelství Warner Music a dlouholetá spolupracovnice Petra Muka knihu chválí slovy: „Kdo jiný by měl napsat knihu o Petru Mukovi než člověk, který mu stál poblíž už od oceánských začátků a byl tak po většinu jeho života k dispozici radou nejen v oblasti hudební. Kniha je napsaná s úctou a možná až s tatínkovským pochopením, čili s porozuměním i v situacích pro mnohé nestandardních a citlivých. Věřím, že kniha potěší všechny Mukovy příznivce. Petr, Karel i oni všichni si to zaslouží.

 

Název knihy:                                      Petr Muk: Oceán, Shalom, Slavíci, on (a já)
Autor:                                                   Karel Deniš
Žánr:                                                    životopis

Nakladatelstvi:                                  X.Y.Z.
Datum vydání:                                  27. 4. 2015
Doporučeno od:                               9 let

EAN:                                                   9788075050793
Počet stran:                                       336 stran + 16 stran příloha
Formát:                                              145×205 mm – vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

E-shop:                                              http://www.albatrosmedia.cz/petr-muk.html

Ukázková kapitola:                         http://www.albatrosmedia.cz

NAKLADATELSTVÍ XYZ

NAKLADATELSTVÍ XYZ je od roku 2011 součástí největší české mediální společnosti Albatros Media, a.s. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.